Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters AZ kortstondig in stadion, duel met NEC onderbroken

Supporters AZ kortstondig in stadion, duel met NEC onderbroken

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en NEC in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot deed dat omdat na ruim een kwartier spelen een groep supporters het stadion was binnengedrongen. Enkele fans van AZ liepen zelfs even op het veld.

Vanwege de laatste coronamaatregelen zijn fans voorlopig niet welkom in de stadions. Buiten het stadion van AZ waren in de beginfase tegen NEC grote vuurwerkknallen te horen. Even later kwamen de supporters het stadion in. Ze bedachten zich vrij snel en gingen vrij rap weer naar buiten. Manschot hervatte het duel na enkele minuten.

In mei van dit jaar, toen de tribunes ook leeg moesten blijven, drongen fans van Feyenoord stadion De Kuip met vuurwerk binnen tijdens het duel met RKC Waalwijk.

Hardere aanpak

Sinds dit seizoen wel fans weer welkom zijn (tot dit weekeinde), ging het ook op veel plaatsen mis. Na afloop van het duel tussen NEC en Vitesse, halverwege oktober, waren er zware rellen rondom stadion De Goffert. In de eerste divisie werd de ontmoeting tussen MVV Maastricht en Roda JC eind oktober definitief gestaakt na ongeregeldheden op de tribunes. In een restaurant in Rotterdam werd het bestuur van Union Berlin, een dag voor de wedstrijd tegen Feyenoord in de Conference League, aangevallen.

Minister Ferd Grapperhaus maakte vrijdag, na overleg met de KNVB, directeuren van de clubs, burgemeesters met betaald voetbalclubs in hun gemeente, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) bekend dat mensen die zich misdragen rond voetbalwedstrijden voortaan harder worden aangepakt.

Een van de gemaakte afspraken is dat supporters die zich schuldig maken aan de zwaarste categorie in het voetbalgeweld, voortaan via het strafrecht worden aangepakt. "In stadions horen alleen de echte supporters en is geen ruimte voor misdragingen. Daarom is een gerichte aanpak met lik-op-stuk nodig van drie verschillende groepen die de boel verzieken: de raddraaiers met spreekkoren en die met bier gooien, een opkomende groep relschoppers met meer gewelddadige jongeren en de categorie die zich schuldig maakt aan zwaar crimineel gedrag, extreem geweld en bijvoorbeeld bedreiging van Feyenoord-bestuurder Mark Koevermans’’, zei Grapperhaus.

Meer uit Voetbal

Terugkeer Messi naar FC Barcelona volgens Laporta onrealistisch

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta noemt het "onrealistisch" dat Lionel Messi als speler terugkeert naar de club. Dat heeft de voorzitter woensdag in een interview met Radio Catalunya gezegd.

1 uur geleden
Directeur voetbalzaken Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ, meldt de club. De directeur voetbalzaken is dan ruim tien jaar en elf seizoenen eindverantwoordelijk geweest voor de voetbaltechnische zaken van de Eredivisieclub uit Alkmaar.

3 uur geleden
Atalanta vindt in trainer Palladino opvolger van ontslagen Juric

BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.

14 uur geleden
Ronaldo denkt binnen een of twee jaar te stoppen

RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.

1 dag geleden
Spits Emegha traint mee bij Oranje, Weghorst ontbreekt op veld

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.

1 dag geleden
Polen kampt met blessures en schorsingen voor treffen met Oranje

WARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.

1 dag geleden
Koeman roept spits Emegha voor het eerst op om fitheid Weghorst

ZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.

1 dag geleden