Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktketen PLUS schrapt circa 50 banen op hoofdkantoor

Supermarktketen PLUS schrapt circa 50 banen op hoofdkantoor

UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS schrapt de banen van circa vijftig vaste medewerkers op zijn hoofdkantoor. Die stap is onderdeel van de al in juni aangekondigde reorganisatie. Destijds was alleen nog niet bekend hoeveel arbeidsplaatsen dit zou kosten.

PLUS wil zijn eerdere fusie met Coop dit jaar versneld afronden en tegelijk zijn hoofdkantoor efficiënter en slagvaardiger organiseren. De keten probeert reorganisaties in beginsel op te lossen door het aantal interimmers en medewerkers met een contract voor bepaalde tijd terug te brengen. Maar nu ontkomt het bedrijf er naar eigen zeggen niet aan om ook tientallen vaste mensen boventallig te verklaren.

"Ik ben ervan overtuigd dat dit de juiste plannen zijn voor de toekomst van PLUS, maar het is natuurlijk ingrijpend om deze beslissingen te nemen", stelt Aart van Haren, algemeen directeur van PLUS. "De nieuwe organisatiestructuur is echter nodig om in deze competitieve en snel veranderende markt een duurzaam perspectief te creëren."

40.000 medewerkers

PLUS en Coop gingen al in 2021 samen. Maar de integratie en ombouw van winkels verliep daarna niet soepel. In juni kondigde de keten aan zeventig kleinere Coop-winkels die niet rendabel te krijgen zouden zijn, niet om te bouwen tot PLUS maar in de verkoop te zetten. Bij de overige zestig nog bestaande Coop-filialen wilde de keten sneller de naam PLUS op de gevel hebben.

Bij de keten werken in totaal ongeveer 40.000 mensen. Als alle veranderingen zijn afgerond, telt PLUS circa 480 vestigingen.

Meer uit Financieel

Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

3 uur geleden
Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

4 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York, Coca-Cola bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.

4 uur geleden
Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

7 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

7 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

8 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

9 uur geleden