Supermarktketen PLUS schrapt circa 50 banen op hoofdkantoor
UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS schrapt de banen van circa vijftig vaste medewerkers op zijn hoofdkantoor. Die stap is onderdeel van de al in juni aangekondigde reorganisatie. Destijds was alleen nog niet bekend hoeveel arbeidsplaatsen dit zou kosten.
PLUS wil zijn eerdere fusie met Coop dit jaar versneld afronden en tegelijk zijn hoofdkantoor efficiënter en slagvaardiger organiseren. De keten probeert reorganisaties in beginsel op te lossen door het aantal interimmers en medewerkers met een contract voor bepaalde tijd terug te brengen. Maar nu ontkomt het bedrijf er naar eigen zeggen niet aan om ook tientallen vaste mensen boventallig te verklaren.
"Ik ben ervan overtuigd dat dit de juiste plannen zijn voor de toekomst van PLUS, maar het is natuurlijk ingrijpend om deze beslissingen te nemen", stelt Aart van Haren, algemeen directeur van PLUS. "De nieuwe organisatiestructuur is echter nodig om in deze competitieve en snel veranderende markt een duurzaam perspectief te creëren."
40.000 medewerkers
PLUS en Coop gingen al in 2021 samen. Maar de integratie en ombouw van winkels verliep daarna niet soepel. In juni kondigde de keten aan zeventig kleinere Coop-winkels die niet rendabel te krijgen zouden zijn, niet om te bouwen tot PLUS maar in de verkoop te zetten. Bij de overige zestig nog bestaande Coop-filialen wilde de keten sneller de naam PLUS op de gevel hebben.
Bij de keten werken in totaal ongeveer 40.000 mensen. Als alle veranderingen zijn afgerond, telt PLUS circa 480 vestigingen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
4 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
1 dag geleden