Supermarktketen Jan Linders verkoopt tien winkels
NIEUW BERGEN (ANP) - Supermarktketen Jan Linders verkoopt tien van zijn winkels aan Jumbo, Plus en ALDI. Het gaat om vestigingen die de zuidelijke winkelier niet ombouwt tot franchisezaken volgens de formule van Albert Heijn. Die stap kondigde Jan Linders eind vorig jaar aan, waarmee de bedrijfsnaam na zestig jaar uit het straatbeeld zal verdwijnen.
Jan Linders verkoopt onder andere zijn supermarkt in Gennep aan Jumbo. In die Noord-Limburgse plaats begon de ondernemer Jan Linders in 1963 de eerste supermarkt van de naar hemzelf vernoemde keten, die nu 63 vestigingen telt.
Jumbo koopt ook de winkels in de Limburgse plaatsen Bunde, Horst en Valkenburg en Mill (Noord-Brabant) en Lent (Gelderland). Plus neemt drie winkels over, in Boxmeer, Klimmen en Weert. Eén Jan Linders-filiaal, die in Venlo, gaat naar ALDI. Medewerkers van de verkochte winkels komen in dienst van de kopende winkels.
Omschakeling
Jan Linders maakte in december bekend dat het overgrote deel van zijn winkels onderdeel wordt van een nieuwe franchiseonderneming die volgens de Albert Heijn-formule gaat werken. Die omschakeling is volgens Jan Linders nodig om op de langere termijn een gezond bedrijf te blijven. Digitalisering en snel veranderende eisen van klanten vragen namelijk om forse investeringen die het Limburgse bedrijf zelf moeilijk zou kunnen dragen.
Ondernemingsraden en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) moeten nog instemmen met de verkoop van de tien supermarkten. Naar verwachting worden alle supermarkten van Jan Linders voor het einde van het jaar omgebouwd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
11 uur geleden