Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktconcern Walmart koopt Amerikaanse maker van smart-tv's

Supermarktconcern Walmart koopt Amerikaanse maker van smart-tv's

BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Amerikaanse supermarktconcern Walmart neemt de maker van smart-tv's Vizio over voor 2,3 miljard dollar, omgerekend meer dan 2,1 miljard euro. Daarmee versterkt de retailgigant de reclame- en media-activiteiten van het bedrijf.

De aankoop van het Amerikaanse televisiebedrijf is nog een manier voor Walmart om de verbinding met huishoudens te versterken, via de 18 miljoen Vizio-accounts. Ook worden de advertentie-inkomsten van Walmart vergroot als merken op de Vizio-televisies gaan adverteren.

Dat maakt Walmart bekend, dat daarnaast dinsdag ook de kwartaal- en jaarcijfers publiceerde. Het bedrijf zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen met bijna 6 procent tot 173,4 miljard dollar. In de gelijknamige Amerikaanse supermarkten steeg de omzet met 4 procent. Deze verkopen zijn goed voor ongeveer twee derde van de totale omzet van het bedrijf, dat daar in het vierde kwartaal met name profiteerde van mensen met een grotere portemonnee. Over het hele jaar zette Walmart 648,1 miljard dollar om, een groei van 6 procent.

Voor dit boekjaar verwacht Walmart een minder sterke groei, omdat consumenten op hun uitgaven letten. Het bedrijf rekent op een omzetgroei van tussen de 3 en 4 procent.

Meer uit Financieel

FT: farmaceut AbbVie nadert overname Apogee voor 11 miljard

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut AbbVie is dicht bij een overname van branchegenoot Apogee Therapeutics ter waarde van bijna 11 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt. Het zou dan de tweede miljardendeal in de farmaciesector in korte tijd worden.

5 uur geleden
Duitsland wil economische banden met Turkije verder versterken

ANKARA (ANP/DPA) - Duitsland wil de economische banden met Turkije verder versterken, waaronder op het gebied van energie door bijvoorbeeld meer samenwerking rond duurzame energiebronnen. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche vrijdag bij een bezoek aan de Turkse hoofdstad Ankara. Daar sprak ze onder meer met de Turkse handelsminister Ömer Bolat.

7 uur geleden
VS openen handelsonderzoek naar Duitsland om medicijnprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar Duitsland dat kan leiden tot nieuwe importheffingen. De Duitse regering werkt aan hervorming van het zorgverzekeringsstelsel om kosten te besparen, onder andere door de vergoedingen voor medicijnfabrikanten te verlagen. Volgens de regering-Trump komt dat neer op onderbetaling en moet een onderzoek uitwijzen of dit oneerlijk uitpakt voor Amerikaanse bedrijven.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit handelsweek licht lager af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan, nadat de hoofdgraadmeter eerder deze week nog op de hoogste stand ooit was geëindigd. Veel richtinggevend nieuws voor beleggers was er niet. Wall Street bleef dicht voor Juneteenth, de herdenking van de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Ook monteurs van KLM op uitwisseling bij Defensie

AMSTELVEEN (ANP) - Zeven monteurs van KLM volgen in september een training bij Defensie, maakt de luchtvaartmaatschappij bekend. Het gaat om een proef die moet uitwijzen of de twee organisaties elkaar kunnen helpen bij het onderhoud van helikopters. Dat kan van pas komen als Defensie plots extra monteurs nodig heeft.

10 uur geleden
Farmers Defence Force sluit boerenacties om stikstof niet uit

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) sluit acties niet uit in reactie op de aanstaande stikstofplannen van het kabinet, zegt een woordvoerster. De boerenactiegroep kijkt ook naar juridische stappen tegen de plannen waar deze week diverse media over hebben geschreven. Ook voorzitter Erik Luiten van landbouworganisatie Agractie merkt dat het "broeit" onder de boeren.

11 uur geleden
Russische centrale bank verlaagt rente om economie te steunen

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met een kwart procentpunt verlaagd naar 14,25 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen, die te lijden heeft onder de enorme militaire uitgaven en de westerse sancties tegen het land om de oorlog in Oekraïne.

12 uur geleden