Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktconcern Walmart koopt Amerikaanse maker van smart-tv's

Supermarktconcern Walmart koopt Amerikaanse maker van smart-tv's

BENTONVILLE (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Amerikaanse supermarktconcern Walmart neemt de maker van smart-tv's Vizio over voor 2,3 miljard dollar, omgerekend meer dan 2,1 miljard euro. Daarmee versterkt de retailgigant de reclame- en media-activiteiten van het bedrijf.

De aankoop van het Amerikaanse televisiebedrijf is nog een manier voor Walmart om de verbinding met huishoudens te versterken, via de 18 miljoen Vizio-accounts. Ook worden de advertentie-inkomsten van Walmart vergroot als merken op de Vizio-televisies gaan adverteren.

Dat maakt Walmart bekend, dat daarnaast dinsdag ook de kwartaal- en jaarcijfers publiceerde. Het bedrijf zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen met bijna 6 procent tot 173,4 miljard dollar. In de gelijknamige Amerikaanse supermarkten steeg de omzet met 4 procent. Deze verkopen zijn goed voor ongeveer twee derde van de totale omzet van het bedrijf, dat daar in het vierde kwartaal met name profiteerde van mensen met een grotere portemonnee. Over het hele jaar zette Walmart 648,1 miljard dollar om, een groei van 6 procent.

Voor dit boekjaar verwacht Walmart een minder sterke groei, omdat consumenten op hun uitgaven letten. Het bedrijf rekent op een omzetgroei van tussen de 3 en 4 procent.

Meer uit Financieel

Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

1 uur geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

2 uur geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

2 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

2 uur geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

2 uur geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

4 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

4 uur geleden