‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’
Karin den Boef uit Stavenisse is mama van Sem (11), Nora-Lynn (7) en Saphira (4 weken). Ondanks dat ze afval goed scheidt, valt het volgens haar niet mee om zes weken met een kliko te doen. Ze is dan ook blij dat de luiers apart ingezameld worden.
“We scheiden het afval zo goed mogelijk. Dus plastic, papier, glas en dat soort dingen houdt ik apart. Maar met drie kinderen valt het niet mee als je restafvalcontainer slechts eens in de zes weken geleegd wordt. We hebben een voedselvermaler in de gootsteen en dat scheelt al enorm. Alle etensresten en dergelijke worden fijn gemalen en gaan het riool in. Dit ligt dan in ieder geval niet in je kliko te stinken. Toch lukt het niet altijd. Mijn partner heeft nog een huis hier in Stavenisse. Als we het niet redden, neemt hij een vuilniszak naar zijn woning. Dat is fijn, want anders heb je wel een probleem. Waar laat je dan de zak als de kliko vol zit?”
“Met een baby van een paar weken oud ben ik in ieder geval blij dat we de luiers apart in kunnen leveren. Ik heb er zo’n twaalf per dag, nou dat zijn er nogal wat op maandbasis. We hebben deze week het pasje gekregen voor de luiercontainer hier in de Schoolstraat. Op de Kaai staat er ook eentje. Als die luiercontainer er niet zou zijn, hadden we wel een probleem met deze proef. Al met al vind ik het prima dat ingezet wordt op afval scheiden, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen haalbaar is.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Kees Knulst (36) is eind mei geïnstalleerd als nieuwe wethouder in de gemeente Tholen. De pas 36 jaar jonge Smerdiekenaar begint daarmee aan zijn eerste termijn als bestuurder. Hij wil zich inzetten voor een leefbare en goed verbonden gemeente. "Het draait niet om mij, maar om het grotere geheel."
2 uur geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Op dinsdag 26 mei vond de Dag van de Tandprotheticus plaats, een bijzondere dag waarop we onze deuren openden voor het publiek. Bezoekers konden vrijblijvend hun vragen stellen en zelf zien welke stappen er nodig zijn om een gebit te maken. Van de traditionele ambachtelijke methode tot de nieuwste digitale printtechnieken: het was er allemaal te zien.
4 uur geledenTHOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.
1 dag geledenTHOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.
1 dag geledenTHOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.
1 dag geledenTHOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.
2 dagen geledenTHOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.
2 dagen geleden