‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’
Karin den Boef uit Stavenisse is mama van Sem (11), Nora-Lynn (7) en Saphira (4 weken). Ondanks dat ze afval goed scheidt, valt het volgens haar niet mee om zes weken met een kliko te doen. Ze is dan ook blij dat de luiers apart ingezameld worden.
“We scheiden het afval zo goed mogelijk. Dus plastic, papier, glas en dat soort dingen houdt ik apart. Maar met drie kinderen valt het niet mee als je restafvalcontainer slechts eens in de zes weken geleegd wordt. We hebben een voedselvermaler in de gootsteen en dat scheelt al enorm. Alle etensresten en dergelijke worden fijn gemalen en gaan het riool in. Dit ligt dan in ieder geval niet in je kliko te stinken. Toch lukt het niet altijd. Mijn partner heeft nog een huis hier in Stavenisse. Als we het niet redden, neemt hij een vuilniszak naar zijn woning. Dat is fijn, want anders heb je wel een probleem. Waar laat je dan de zak als de kliko vol zit?”
“Met een baby van een paar weken oud ben ik in ieder geval blij dat we de luiers apart in kunnen leveren. Ik heb er zo’n twaalf per dag, nou dat zijn er nogal wat op maandbasis. We hebben deze week het pasje gekregen voor de luiercontainer hier in de Schoolstraat. Op de Kaai staat er ook eentje. Als die luiercontainer er niet zou zijn, hadden we wel een probleem met deze proef. Al met al vind ik het prima dat ingezet wordt op afval scheiden, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen haalbaar is.”
Meer uit Tholen
THOLEN- Op de Kaaij heeft zaterdagochtend een aanrijding plaatsgevonden tussen een voetganger met een rollator en een achteruitrijdende auto. De voetganger kwam hierbij ten val. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse in verband met mogelijk letsel. Gelukkig bleek de wandelaar niet gewond te zijn geraakt.
11 uur geledenFIJNAART - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Joop Gottmers van Stichting De Goede Aarde.
12 uur geledenPOORTVLIET- De brandweer is zaterdagmiddag uitgerukt naar een chalet op Vakantiepark De Striene aan de Van der Slikkeweg. Daar had bij het opstarten van de pelletkachel een kleine explosie plaatsgevonden. Bij aankomst van de hulpdiensten was van brand geen sprake meer. Vermoedelijk had er een stofexplosie plaatsgevonden bij het opstarten van de kachel die kort een felle vlam veroorzaakte. De brandweerlieden voerden diverse metingen uit. De resultaten waren dusdanig laag dat de bewoners veilig naar hun chalet konden terugkeren.
15 uur geledenTHOLEN / BRUINISSE - Van maandag 5 oktober tot en met zondag 22 november 2026 voert Rijkswaterstaat werkzaamheden uit aan de noordelijke kolk van de duwvaartsluis van het Krammersluizencomplex.
16 uur geledenTHOLEN - Vanaf dinsdag 8 september, 09.00 uur kunnen inwoners van de gemeente Tholen weer gratis boompjes en struikjes bestellen via www.zmf.nl. Dankzij een extra bijdrage van de gemeente zijn er dit jaar ruim 4.500 boompjes beschikbaar voor de inwoners. Per adres mogen maximaal 6 boompjes worden besteld.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Donderdag 10 september start een gratis wandeltrainingsprogramma Elke Stap Telt in Sint Philipsland. Dit programma is bedoeld voor zowel beginnende als ervaren wandelaars die op een gezellige en laagdrempelige manier aan hun conditie willen werken. De wandeltraining is iedere donderdag en helpt deelnemers in tien weken stap voor stap fitter te worden. Aanmelden kan jijoptholen.nl/activiteit/669050/elke-stap-telt.
1 dag geledenTHOLEN - Het Oude Stadhuis van Tholen was afgelopen zaterdag in vocale Franse sfeer.
2 dagen geleden