‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’
Karin den Boef uit Stavenisse is mama van Sem (11), Nora-Lynn (7) en Saphira (4 weken). Ondanks dat ze afval goed scheidt, valt het volgens haar niet mee om zes weken met een kliko te doen. Ze is dan ook blij dat de luiers apart ingezameld worden.
“We scheiden het afval zo goed mogelijk. Dus plastic, papier, glas en dat soort dingen houdt ik apart. Maar met drie kinderen valt het niet mee als je restafvalcontainer slechts eens in de zes weken geleegd wordt. We hebben een voedselvermaler in de gootsteen en dat scheelt al enorm. Alle etensresten en dergelijke worden fijn gemalen en gaan het riool in. Dit ligt dan in ieder geval niet in je kliko te stinken. Toch lukt het niet altijd. Mijn partner heeft nog een huis hier in Stavenisse. Als we het niet redden, neemt hij een vuilniszak naar zijn woning. Dat is fijn, want anders heb je wel een probleem. Waar laat je dan de zak als de kliko vol zit?”
“Met een baby van een paar weken oud ben ik in ieder geval blij dat we de luiers apart in kunnen leveren. Ik heb er zo’n twaalf per dag, nou dat zijn er nogal wat op maandbasis. We hebben deze week het pasje gekregen voor de luiercontainer hier in de Schoolstraat. Op de Kaai staat er ook eentje. Als die luiercontainer er niet zou zijn, hadden we wel een probleem met deze proef. Al met al vind ik het prima dat ingezet wordt op afval scheiden, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen haalbaar is.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
5 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
9 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
13 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden