Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’

‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’

Karin den Boef uit Stavenisse is mama van Sem (11), Nora-Lynn (7) en Saphira (4 weken). Ondanks dat ze afval goed scheidt, valt het volgens haar niet mee om zes weken met een kliko te doen. Ze is dan ook blij dat de luiers apart ingezameld worden. 

“We scheiden het afval zo goed mogelijk. Dus plastic, papier, glas en dat soort dingen houdt ik apart. Maar met drie kinderen valt het niet mee als je restafvalcontainer slechts eens in de zes weken geleegd wordt. We hebben een voedselvermaler in de gootsteen en dat scheelt al enorm. Alle etensresten en dergelijke worden fijn gemalen en gaan het riool in. Dit ligt dan in ieder geval niet in je kliko te stinken. Toch lukt het niet altijd. Mijn partner heeft nog een huis hier in Stavenisse. Als we het niet redden, neemt hij een vuilniszak naar zijn woning. Dat is fijn, want anders heb je wel een probleem. Waar laat je dan de zak als de kliko vol zit?”

“Met een baby van een paar weken oud ben ik in ieder geval blij dat we de luiers apart in kunnen leveren. Ik heb er zo’n twaalf per dag, nou dat zijn er nogal wat op maandbasis. We hebben deze week het pasje gekregen voor de luiercontainer hier in de Schoolstraat. Op de Kaai staat er ook eentje. Als die luiercontainer er niet zou zijn, hadden we wel een probleem met deze proef. Al met al vind ik het prima dat ingezet wordt op afval scheiden, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen haalbaar is.” 

Meer uit Tholen

Brand in bijgebouw aan Zuiddijk in Sint Philipsland snel geblust

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.

14 uur geleden
Thoolse Ondernemersavond in het gemeentehuis over toekomstbestendig ondernemen

THOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.

18 uur geleden
Contacta wil Zeeuwen dichter bij elkaar brengen: ‘Kijk ook eens naast je’

THOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.

21 uur geleden
Thools Mannen Ensemble sluit zomerconcerten van dit seizoen af

THOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.

1 dag geleden
Steunactie opgezet voor The Saloon in Tholen na tweede vernieling in korte tijd

THOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.

1 dag geleden
Tweede kinderboek van Smerdiekenaar Dolores Bijl krijgt bijzondere overhandiging

SINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.

1 dag geleden
Storm Austen is onderweg: ‘Zware windstoten en overvloedige regenval’

ZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.

2 dagen geleden