‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’
Karin den Boef uit Stavenisse is mama van Sem (11), Nora-Lynn (7) en Saphira (4 weken). Ondanks dat ze afval goed scheidt, valt het volgens haar niet mee om zes weken met een kliko te doen. Ze is dan ook blij dat de luiers apart ingezameld worden.
“We scheiden het afval zo goed mogelijk. Dus plastic, papier, glas en dat soort dingen houdt ik apart. Maar met drie kinderen valt het niet mee als je restafvalcontainer slechts eens in de zes weken geleegd wordt. We hebben een voedselvermaler in de gootsteen en dat scheelt al enorm. Alle etensresten en dergelijke worden fijn gemalen en gaan het riool in. Dit ligt dan in ieder geval niet in je kliko te stinken. Toch lukt het niet altijd. Mijn partner heeft nog een huis hier in Stavenisse. Als we het niet redden, neemt hij een vuilniszak naar zijn woning. Dat is fijn, want anders heb je wel een probleem. Waar laat je dan de zak als de kliko vol zit?”
“Met een baby van een paar weken oud ben ik in ieder geval blij dat we de luiers apart in kunnen leveren. Ik heb er zo’n twaalf per dag, nou dat zijn er nogal wat op maandbasis. We hebben deze week het pasje gekregen voor de luiercontainer hier in de Schoolstraat. Op de Kaai staat er ook eentje. Als die luiercontainer er niet zou zijn, hadden we wel een probleem met deze proef. Al met al vind ik het prima dat ingezet wordt op afval scheiden, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen haalbaar is.”
Meer uit Tholen
OSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
16 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - Sint-Annaland draagt een geschiedenis die evenzeer door mensen als door water is gevormd. Waar nu een hechte gemeenschap van ruim 4.000 inwoners woont, lag 550 jaar geleden een verlaten stuk land. Wachtend op iemand die er toekomst in zag. Die toekomst kwam van grondlegster Anna van Bourgondië.
1 dag geledenPOORTVLIET - Een personenauto is vrijdagavond bij een eenzijdig ongeluk op de Bram Groenewegeweg tegen een boom gebotst. Bij het ongeluk kwam de bestuurder bekneld te zitten. De brandweer kwam met spoed ter plaatse en heeft de bestuurder uit het voertuig bevrijd. Daarna is de bestuurder per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenTHOLEN - Wie met het openbaar vervoer in Zeeland reist, moet vanaf zondag rekening houden met een nieuwe dienstregeling. Busbedrijf Connexxion verandert een aantal buslijnen. Op Tholen komt er een extra rit voor scholieren tussen Poortvliet en Sommelsdijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/SINT-ANNALAND - Cees van Broekhoven (71) is als rasechte Bergenaar al decennialang nauw verbonden met Sint-Annaland. De voormalige leerkracht en docent theater kent het dorp van binnenuit. "Het is een hechte gemeenschap, maar tegelijk open voor nieuwkomers."
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - Popkoor Voix en Cultikoor organiseren samen een kerstconcert op zondag 14 december in de Rooms-Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer. Tijdens deze middag kunnen bezoekers genieten van een muzikale kerstsfeer vol bekende en verrassende liedjes.
2 dagen geleden