‘Superfijn dat we luiers apart in kunnen leveren. Dat scheelt een hoop restafval’
Karin den Boef uit Stavenisse is mama van Sem (11), Nora-Lynn (7) en Saphira (4 weken). Ondanks dat ze afval goed scheidt, valt het volgens haar niet mee om zes weken met een kliko te doen. Ze is dan ook blij dat de luiers apart ingezameld worden.
“We scheiden het afval zo goed mogelijk. Dus plastic, papier, glas en dat soort dingen houdt ik apart. Maar met drie kinderen valt het niet mee als je restafvalcontainer slechts eens in de zes weken geleegd wordt. We hebben een voedselvermaler in de gootsteen en dat scheelt al enorm. Alle etensresten en dergelijke worden fijn gemalen en gaan het riool in. Dit ligt dan in ieder geval niet in je kliko te stinken. Toch lukt het niet altijd. Mijn partner heeft nog een huis hier in Stavenisse. Als we het niet redden, neemt hij een vuilniszak naar zijn woning. Dat is fijn, want anders heb je wel een probleem. Waar laat je dan de zak als de kliko vol zit?”
“Met een baby van een paar weken oud ben ik in ieder geval blij dat we de luiers apart in kunnen leveren. Ik heb er zo’n twaalf per dag, nou dat zijn er nogal wat op maandbasis. We hebben deze week het pasje gekregen voor de luiercontainer hier in de Schoolstraat. Op de Kaai staat er ook eentje. Als die luiercontainer er niet zou zijn, hadden we wel een probleem met deze proef. Al met al vind ik het prima dat ingezet wordt op afval scheiden, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen haalbaar is.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.
8 uur geledenTHOLEN - Bruinvis, brokkelster, kluut, kanoet, gezaagde zee-eik, schelpkokerworm, gele hoornpapaver en zilte rus: in Nationaal Park Oosterschelde leven honderden verschillende planten en dieren. In het water, in de omliggende natuurgebieden en in de lucht. Van 9 tot en met 31 mei gaan inwoners en bezoekers op zoek naar zoveel mogelijk soorten planten en dieren tijdens de Nationale Parken Soorten Challenge.
1 dag geledenTHOLEN - Op 9 en 10 mei openen honderden kunstenaars in heel Nederland hun atelier voor het publiek. Tijdens de vijftiende editie van het Landelijk Atelierweekend krijgen liefhebbers een uniek kijkje achter de schermen. Ook het atelier van Puck Meijer in Sint-Maartensdijk is dit weekend geopend.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.
2 dagen geledenTHOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.
2 dagen geledenTHOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.
3 dagen geleden