Sunweb en Transavia willen 'coronavrije reiscorridor' naar Kreta
SCHIPHOL (ANP) - Reisorganisatie Sunweb en luchtvaartmaatschappij Transavia willen een "coronavrije reiscorridor" opzetten van Schiphol naar het Griekse eiland Kreta. Ze werken aan een plan om dat mogelijk te maken. Ook voeren ze hierover gesprekken met de overheid.
De coronavrije reiscorridor moet bestaan uit een pakketreis van Sunweb waarbij met Transavia wordt gevlogen. De vakantiegangers zullen dan meerdere keren worden getest op het coronavirus. Ook is het de bedoeling dat de reizigers vooral op hun eigen resort verblijven.
Met dit idee bereiden Sunweb en Transavia zich voor op het aankomende zomerseizoen. Sunweb heeft voor de zomer ook al veel vliegtuigstoelen ingekocht bij Transavia. De ontwikkelingen rond de vaccins en ook de "grote behoefte" van Nederlanders om weer op vakantie te gaan zodra dat kan, geven beide partijen het vertrouwen dat er deze zomer weer gereisd zal worden.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.
5 uur geleden