Succesformule van Thools Bierfestival krijgt komend weekend een vervolg
THOLEN - Bierliefhebbers opgelet. Sport- en Gemeenschapscentrum Meulvliet staat op zaterdag 18 mei weer volledig in het teken van het Thools Bierfestival. Diverse brouwerijen uit binnen- en buitenland komen naar Tholen om hun lekkerste biertjes aan jou te laten proeven en natuurlijk is er ook (andere) entertainment.
Marlies Draaijer ('t Wienuus) en Charel Wolvekamp (Meulvliet) besloten in het najaar van 2018 de handen ineen te steken voor een eerste editie van het Thools Bierfestival. Charel is zelf een fervent bierliefhebber en hij bezoekt regelmatig bierfestivals in binnen- en buitenland. Marlies daarentegen is juist geen bierliefhebber. "Maar ik organiseerde al twee keer in het jaar een proeverij in de winkel met z'n dertig tot veertig man." De twee raakten op een dag aan de praat en samen kwamen ze met het idee voor een Thools Bierfestival. Het bleek een gouden greep, want de eerste editie was meteen een succes. Reden genoeg voor de twee ondernemers om ook dit jaar een bierfestival te organiseren.
Deze tweede editie bestaat uit fraai pallet met allerlei verschillende brouwerijen. Zo zijn er brouwers uit Steenbergen, Dinteloord, Tilburg en enkele uit België present. "Zij nemen elk weer diverse bieren mee. Verklapt kan worden dat er weer mooie exemplaren tussen zitten, met mogelijk ook enkele primeurs", stelt het tweetal. "Daarnaast prijzen wij ons ook gelukkig met een tweede deelname van onder andere Heer van Oranje en Kristonian en het toonaangevende Slot Oostende en Emelisse uit Goes. Een brouwer die inmiddels ook een behoorlijk deel van zijn productie afzet in het buitenland."
Hapjes
Nieuw dit jaar is dat je niet alleen kan genieten van de lekkerste biertjes. Op het grasveld voor de Meulvliet staan een aantal foodtrucks waar bezoekers een lekkere maaltijd kunnen verkrijgen, zoals hamburgers of saté. Ook zijn er lekkere hapjes en hapjesplanken te verkrijgen. "Om het verhaal compleet te maken, hebben we ook nog entertainment geboekt. Uiteraard zijn de brouwers en hun bieren de hoofdzaak, maar we doen er alles aan om er een super gezellige dag van te maken, die ook voor niet bierdrinkers de moeite waard is." Uiteraard zijn er ook andere dranken verkrijgbaar voor de niet bierliefhebber. "Al kunnen we dat ons bijna niet voorstellen, met de hedendaagse biercultuur, waar in allerlei soorten en smaken beschikbaar zijn", aldus de organisatie.
Het Thools Bierfestival is op zaterdag 18 mei van 14.00 tot 22.00 uur in de Meulvliet.
Meer uit Tholen
THOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
9 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
14 uur geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
17 uur geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
1 dag geledenTHOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
2 dagen geleden