Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Succesformule van Thools Bierfestival krijgt komend weekend een vervolg

Succesformule van Thools Bierfestival krijgt komend weekend een vervolg

THOLEN - Bierliefhebbers opgelet. Sport- en Gemeenschapscentrum Meulvliet staat op zaterdag 18 mei weer volledig in het teken van het Thools Bierfestival. Diverse brouwerijen uit binnen- en buitenland komen naar Tholen om hun lekkerste biertjes aan jou te laten proeven en natuurlijk is er ook (andere) entertainment.

Marlies Draaijer ('t Wienuus) en Charel Wolvekamp (Meulvliet) besloten in het najaar van 2018 de handen ineen te steken voor een eerste editie van het Thools Bierfestival. Charel is zelf een fervent bierliefhebber en hij bezoekt regelmatig bierfestivals in binnen- en buitenland. Marlies daarentegen is juist geen bierliefhebber. "Maar ik organiseerde al twee keer in het jaar een proeverij in de winkel met z'n dertig tot veertig man." De twee raakten op een dag aan de praat en samen kwamen ze met het idee voor een Thools Bierfestival. Het bleek een gouden greep, want de eerste editie was meteen een succes. Reden genoeg voor de twee ondernemers om ook dit jaar een bierfestival te organiseren.

Deze tweede editie bestaat uit fraai pallet met allerlei verschillende brouwerijen. Zo zijn er brouwers uit Steenbergen, Dinteloord, Tilburg en enkele uit België present. "Zij nemen elk weer diverse bieren mee. Verklapt kan worden dat er weer mooie exemplaren tussen zitten, met mogelijk ook enkele primeurs", stelt het tweetal. "Daarnaast prijzen wij ons ook gelukkig met een tweede deelname van onder andere Heer van Oranje en Kristonian en het toonaangevende Slot Oostende en Emelisse uit Goes. Een brouwer die inmiddels ook een behoorlijk deel van zijn productie afzet in het buitenland."

Hapjes

Nieuw dit jaar is dat je niet alleen kan genieten van de lekkerste biertjes. Op het grasveld voor de Meulvliet staan een aantal foodtrucks waar bezoekers een lekkere maaltijd kunnen verkrijgen, zoals hamburgers of saté. Ook zijn er lekkere hapjes en hapjesplanken te verkrijgen. "Om het verhaal compleet te maken, hebben we ook nog entertainment geboekt. Uiteraard zijn de brouwers en hun bieren de hoofdzaak, maar we doen er alles aan om er een super gezellige dag van te maken, die ook voor niet bierdrinkers de moeite waard is." Uiteraard zijn er ook andere dranken verkrijgbaar voor de niet bierliefhebber. "Al kunnen we dat ons bijna niet voorstellen, met de hedendaagse biercultuur, waar in allerlei soorten en smaken beschikbaar zijn", aldus de organisatie.

Het Thools Bierfestival is op zaterdag 18 mei van 14.00 tot 22.00 uur in de Meulvliet.

Meer uit Tholen

Bravis Ziekenhuis test oplossing tegen medicijnresten in het rioolwater

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.

9 uur geleden
Meisje op brommer raakt gewond na botsing met paaltje bij Poortvliet

POORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.

15 uur geleden
Opgelet: Slaakbrug vanaf donderdagavond tijdelijk dicht vanwege onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.

16 uur geleden
Woning in Sint-Annaland drie maanden gesloten na vondst 399 hennepplanten

SINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.

1 dag geleden
Let op: Op deze dag stuurt de overheid een NL-Alert testbericht naar jouw telefoon

WEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast. 

1 dag geleden
V.V. Vosmeer viert 80-jarig bestaan: ‘Gezelligheid én sportiviteit staan voorop’

OUD-VOSSEMEER - Het jaar 2026 staat bij V.V. Vosmeer in het teken van feest; de Vosmeerse voetbalvereniging staat dit jaar uitgebreid stil bij haar 80-jarig bestaan. "Met meer dan 150 leden en nog steeds een toenemend ledenaantal in de afgelopen anderhalf jaar staan we er beter voor dan een aantal jaren geleden. Sportief gezien hebben we er sinds de oprichting in 1946 weleens beter voor gestaan, maar ook hier is een stijgende lijn in te zien. Dit jaar is ons damesteam kampioen geworden en dus gepromoveerd", zo vertelt voorzitter Aike Hommel. Op 3 juli beleeft het jubileumjaar zijn hoogtepunt met een wedstrijd tegen FC de Rebellen, clinics voor de jeugd en een afsluitende feestavond op sportpark De Vossenberg. Al meer dan 50 jaar de vertrouwde thuisbasis van de club.

1 dag geleden
Het Holland Huis in Scherpenisse krijgt beschermde status als rijksmonument

SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.

2 dagen geleden