Succesformule van Thools Bierfestival krijgt komend weekend een vervolg
THOLEN - Bierliefhebbers opgelet. Sport- en Gemeenschapscentrum Meulvliet staat op zaterdag 18 mei weer volledig in het teken van het Thools Bierfestival. Diverse brouwerijen uit binnen- en buitenland komen naar Tholen om hun lekkerste biertjes aan jou te laten proeven en natuurlijk is er ook (andere) entertainment.
Marlies Draaijer ('t Wienuus) en Charel Wolvekamp (Meulvliet) besloten in het najaar van 2018 de handen ineen te steken voor een eerste editie van het Thools Bierfestival. Charel is zelf een fervent bierliefhebber en hij bezoekt regelmatig bierfestivals in binnen- en buitenland. Marlies daarentegen is juist geen bierliefhebber. "Maar ik organiseerde al twee keer in het jaar een proeverij in de winkel met z'n dertig tot veertig man." De twee raakten op een dag aan de praat en samen kwamen ze met het idee voor een Thools Bierfestival. Het bleek een gouden greep, want de eerste editie was meteen een succes. Reden genoeg voor de twee ondernemers om ook dit jaar een bierfestival te organiseren.
Deze tweede editie bestaat uit fraai pallet met allerlei verschillende brouwerijen. Zo zijn er brouwers uit Steenbergen, Dinteloord, Tilburg en enkele uit België present. "Zij nemen elk weer diverse bieren mee. Verklapt kan worden dat er weer mooie exemplaren tussen zitten, met mogelijk ook enkele primeurs", stelt het tweetal. "Daarnaast prijzen wij ons ook gelukkig met een tweede deelname van onder andere Heer van Oranje en Kristonian en het toonaangevende Slot Oostende en Emelisse uit Goes. Een brouwer die inmiddels ook een behoorlijk deel van zijn productie afzet in het buitenland."
Hapjes
Nieuw dit jaar is dat je niet alleen kan genieten van de lekkerste biertjes. Op het grasveld voor de Meulvliet staan een aantal foodtrucks waar bezoekers een lekkere maaltijd kunnen verkrijgen, zoals hamburgers of saté. Ook zijn er lekkere hapjes en hapjesplanken te verkrijgen. "Om het verhaal compleet te maken, hebben we ook nog entertainment geboekt. Uiteraard zijn de brouwers en hun bieren de hoofdzaak, maar we doen er alles aan om er een super gezellige dag van te maken, die ook voor niet bierdrinkers de moeite waard is." Uiteraard zijn er ook andere dranken verkrijgbaar voor de niet bierliefhebber. "Al kunnen we dat ons bijna niet voorstellen, met de hedendaagse biercultuur, waar in allerlei soorten en smaken beschikbaar zijn", aldus de organisatie.
Het Thools Bierfestival is op zaterdag 18 mei van 14.00 tot 22.00 uur in de Meulvliet.
Meer uit Tholen
NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
3 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
6 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
9 uur geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
1 dag geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
1 dag geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
3 dagen geleden