Suárez neemt met gelijkspel afscheid van nationale ploeg Uruguay
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Luis Suárez heeft zijn laatste wedstrijd voor Uruguay niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 37-jarige aanvaller, die onlangs zijn afscheid van de nationale ploeg aankondigde, kwam met zijn land niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Paraguay.
Suárez, die samen met zijn familie het veld opkwam, werd door de fans geëerd voor het duel in Montevideo. Ook was er een videoboodschap te zien van zijn goede vriend en ploeggenoot Lionel Messi.
"Uruguay is groter dan elke speler", zei de geëmotioneerde Suárez tijdens een toespraak in het stadion. "Vanaf morgen ben ik gewoon een supporter."
De topscorer aller tijden van Uruguay speelde in 2007 zijn eerste interland en tekende voor 69 doelpunten in 142 wedstrijden. De oud-speler van onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona speelt tegenwoordig bij het Amerikaanse Inter Miami, samen met Messi.
Uruguay staat na zeven wedstrijden op de tweede plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep met 14 punten, 4 punten minder dan Argentinië. Nummer 4 Brazilië heeft 10 punten na een 1-0-zege op Ecuador. Real Madrid-aanvaller Rodrygo maakte het enige doelpunt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
4 uur geleden