Suárez neemt met gelijkspel afscheid van nationale ploeg Uruguay
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Luis Suárez heeft zijn laatste wedstrijd voor Uruguay niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 37-jarige aanvaller, die onlangs zijn afscheid van de nationale ploeg aankondigde, kwam met zijn land niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Paraguay.
Suárez, die samen met zijn familie het veld opkwam, werd door de fans geëerd voor het duel in Montevideo. Ook was er een videoboodschap te zien van zijn goede vriend en ploeggenoot Lionel Messi.
"Uruguay is groter dan elke speler", zei de geëmotioneerde Suárez tijdens een toespraak in het stadion. "Vanaf morgen ben ik gewoon een supporter."
De topscorer aller tijden van Uruguay speelde in 2007 zijn eerste interland en tekende voor 69 doelpunten in 142 wedstrijden. De oud-speler van onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona speelt tegenwoordig bij het Amerikaanse Inter Miami, samen met Messi.
Uruguay staat na zeven wedstrijden op de tweede plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep met 14 punten, 4 punten minder dan Argentinië. Nummer 4 Brazilië heeft 10 punten na een 1-0-zege op Ecuador. Real Madrid-aanvaller Rodrygo maakte het enige doelpunt.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
7 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
10 uur geleden