Suárez neemt met gelijkspel afscheid van nationale ploeg Uruguay
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Luis Suárez heeft zijn laatste wedstrijd voor Uruguay niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 37-jarige aanvaller, die onlangs zijn afscheid van de nationale ploeg aankondigde, kwam met zijn land niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Paraguay.
Suárez, die samen met zijn familie het veld opkwam, werd door de fans geëerd voor het duel in Montevideo. Ook was er een videoboodschap te zien van zijn goede vriend en ploeggenoot Lionel Messi.
"Uruguay is groter dan elke speler", zei de geëmotioneerde Suárez tijdens een toespraak in het stadion. "Vanaf morgen ben ik gewoon een supporter."
De topscorer aller tijden van Uruguay speelde in 2007 zijn eerste interland en tekende voor 69 doelpunten in 142 wedstrijden. De oud-speler van onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona speelt tegenwoordig bij het Amerikaanse Inter Miami, samen met Messi.
Uruguay staat na zeven wedstrijden op de tweede plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep met 14 punten, 4 punten minder dan Argentinië. Nummer 4 Brazilië heeft 10 punten na een 1-0-zege op Ecuador. Real Madrid-aanvaller Rodrygo maakte het enige doelpunt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
17 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
7 uur geleden