Suárez laat tranen vrije loop na landstitel met Atlético
VALLADOLID (ANP) - Luis Súarez liet zijn tranen de vrije loop nadat hij met Atlético Madrid de landstitel had veiliggesteld. De maker van de winnende treffer van het uitduel met Real Vallodolid (1-2) ging na het laatste fluitsignaal even op de grasmat zitten. Veel ging door hem heen, ook zijn pijnlijke vertrek vorig jaar bij FC Barcelona.
"Het was zo'n moeilijke situatie", zei hij even later. "De manier waarop ze daar plotseling op mij neerkeken. Ze hebben mij gekleineerd. Ze hadden me niet meer nodig. Veel mensen hebben met mij geleden. Mijn vrouw en mijn kinderen hadden dit ook nog nooit meegemaakt. Het heeft ze pijn gedaan."
"Maar gelukkig opende Atlético de deuren voor me", zei de 34-jarige oud-aanvaller van FC Groningen, Ajax en Liverpool. "We mogen terugkijken op een geweldig seizoen. Na de winterstop ging het niet makkelijk meer. We hebben lastige momenten gekend. Maar we waren toch de meest constante ploeg. We zijn terecht kampioen", zei de spits die tegen Real Valladolid zijn 21e competitietreffer maakte.
Suárez is goed contact blijven houden met Lionel Messi, de aanvaller die deze zomer mogelijk vertrekt bij Barcelona. Messi kwam afgelopen week met zijn vrouw naar Madrid voor een etentje met de familie Suárez. "Hij zal nu blij voor mij zijn", zei Suárez. "Omdat we vrienden zijn, dat is het belangrijkste. Hij wenste me voor de wedstrijd veel succes en vertelde me dat ik het verdiende."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
43 minuten geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
13 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
15 uur geleden