Stuurknuppel astronaut Armstrong geveild voor 324.000 euro
LOS ANGELES (ANP/DPA) - De stuurknuppel waarmee de Amerikaanse astronaut Neil Armstrong in de zomer van 1969 het Apollo-ruimtevaartuig naar de maan stuurde, is in Californië geveild voor omgerekend ongeveer 324.000 euro. Armstrong was de eerste man op de maan.
De joystick bracht bijna vier keer meer op dan verwacht. De stuurknuppel van Buzz Aldrin, die na Armstrong op de maan stond, was goed voor 224.000 euro. Een gereedschapskist die andere astronauten gebruikten tijdens een latere Apollo-missie ging onder de hamer voor ongeveer 89.000 euro.
Behalve originele onderdelen van Amerikaanse ruimteschepen, werden ook honderden items geveild die alleen in films door de ruimte vlogen. Het hoogste bod was voor een ruimtepak dat de Amerikaanse acteur Keir Dullea droeg als astronaut David Bowman in het science fiction-epos 2001: A Space Odyssey. Het pak en de helm brachten, net als de stick van Armstrong, 324.000 euro op.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
48 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
1 uur geleden