Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stuttgart haalt opgelucht adem, rellen blijven uit

Stuttgart haalt opgelucht adem, rellen blijven uit

STUTTGART (ANP/DPA) - Stuttgart haalt voorzichtig opgelucht adem omdat nieuwe rellen tot dusver zijn uitgebleven. Een week na de ernstige ongeregeldheden in het centrum van de stad was het nu rustig. De politie was met honderden mensen paraat maar hoefde niet in actie te komen.

Vooral jongeren vierden feest in de buitenlucht. Door de aanwezigheid van de vele agenten en speciale eenheden raakte de sfeer enigszins gespannen maar het leidde niet tot incidenten van betekenis. Teamleider Carsten Höfler vertelde dat zijn manschappen zaterdagnacht intensief personen hebben gecontroleerd. De meesten ondergingen die actie laconiek. Het liep nergens uit de hand. De waterkanonnen die klaar stonden bleven ongebruikt.

In de nacht naar 21 juni trokken 400 à 500 relschoppers een spoor van vernieling door de binnenstad. Ze gooiden onder meer ruiten in en plunderden winkels. Ook dit weekeinde zijn er nog verdachten opgepakt. Het Openbaar Ministerie liet weten dat inmiddels 33 vandalen zijn geïdentificeerd, elf van hen zitten vast.

Burgemeester Fritz Kuhn was blij met de vredige gang van zaken nu. "Het was een krachttoer. Ik dank alle agenten die met hun aanwezigheid en bedachtzame optreden de veiligheid in de voorbije twee nachten hebben bewaakt", zei hij zondagmiddag.

Meer uit Buitenland

Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

8 minuten geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

1 uur geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

2 uur geleden
CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

4 uur geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

5 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

5 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

6 uur geleden