Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studie: minder vernieuwingen bedrijfsleven door stijgende kosten

Studie: minder vernieuwingen bedrijfsleven door stijgende kosten

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal belangrijke innovaties bij Nederlandse bedrijven laat al drie jaar een dalende lijn zien. Bedrijven lijken zich nu vooral te richten op kleinschalige verbeteringen van bestaande producten en diensten. Dat concluderen onderzoekers van de Universiteit van Amsterdam in een dinsdag verschenen rapport.

Volgens de onderzoekers kampt ruim de helft van de bedrijven met gestegen kosten voor energie, driekwart heeft te maken met krapte op de arbeidsmarkt en bijna de helft met grondstoftekorten. "Deze macro-economische verstoringen ondermijnen ook de klimaatambities van Nederlandse bedrijven. Organisaties die veel last ervaren van hogere energieprijzen zijn minder klimaatambitieus", staat in het rapport.

Dat geldt ook voor organisaties die in toenemende mate last hebben van een tekort aan grondstoffen en materialen. Volgens het rapport is het aandeel klimaatambitieuze bedrijven - gedefinieerd als bedrijven die uiterlijk in 2030 een verwaarloosbare ecologische voetafdruk willen hebben - met bijna 4 procentpunt afgenomen in het afgelopen jaar.

Uit het onderzoek komt ook naar voren dat bijna de helft van de bedrijven (44 procent) meent dat cybercriminaliteit en digitale spionage sterk groeiende dreigingen vormen in hun sector. Bijna één op de vijf bedrijven is naar eigen zeggen onvoldoende voorbereid. Daarbij heeft één op de vijftien bedrijven zijn belangrijkste bedrijfsprocessen al eens stil moeten leggen als gevolg van een digitale dreiging.

Meer uit Financieel

Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

13 minuten geleden
Bloomberg: miljardair verkoopt huis voor record van 300 miljoen

LONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.

53 minuten geleden
Vattenfall: huishoudens verbruiken structureel minder gas

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

55 minuten geleden
Goudprijs daalt na tegenstrijdige signalen Trump over Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.

55 minuten geleden
Woonketens Kwantum en Leen Bakker gaan over naar nieuwe eigenaar

RAAMSDONKSVEER (ANP) - De overname van woonketens Kwantum en Leen Bakker door investeringsmaatschappij Orlando Capital V is afgerond. De ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de laatste goedkeuring gegeven.

57 minuten geleden
Claim tegen sjoemelcampers Stellantis in de maak

DEN HAAG (ANP) - Stichting Car Claim begint in samenwerking met de Consumentenbond, Consumenten Claim en de Nederlandse Kampeerauto Club een claimzaak tegen autofabrikant Stellantis vanwege vermeende sjoemelsoftware in campers. Over de hoogte van de claim kunnen de organisaties op dit moment nog niets zeggen.

1 uur geleden
AEX-index zakt na dreiging Trump met escalatie Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.

3 uur geleden