Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond bij protest: studenten slapen nu al in tenten

Studentenvakbond bij protest: studenten slapen nu al in tenten

DEN HAAG (ANP) - "Ik hoef niet uit te leggen hoe verschrikkelijk het is dat de basisbeurs omlaag is gegaan, terwijl er nu al studenten in tenten slapen", zegt Abdelkader Karbache, voorzitter van studentenvakbond LSVb bij het onderwijsprotest op het Malieveld in Den Haag. Volgens hem worden studenten "gebruikt als pinautomaat".

Op het Malieveld zijn vele duizenden studenten en medewerkers aanwezig om te demonstreren tegen de kabinetsbezuinigingen op het hoger onderwijs. "We staan hier niet alleen om te vechten tegen de bezuinigingen, maar ook om te vechten voor onze toekomst. En dat gevecht is niet gewonnen met één protest", aldus Karbache. "Jullie zijn niet alleen de toekomst van Nederland, maar ook het bewustzijn, het geweten van Nederland."

Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen, waarschuwt voor "een kaalslag". "De bezuinigingen treffen zaken die ons zo dierbaar zijn, zoals de doorstroming van mbo naar hbo." Volgens hem komen de benodigde technische vaklui er niet "als wij onze opleidingen civiele techniek moeten sluiten".

Bezuinigingen

"Wat hier dreigt te gebeuren is te groot en te belangrijk", benadrukt Caspar van den Berg, voorzitter van Universiteiten van Nederland. "Meer dan een miljard euro wil het kabinet bezuinigen. Zo veel is nog nooit bezuinigd op onderwijs en onderzoek. Dat gaat ten koste van alles waar we voor staan. Dat betekent misschien wel drie universiteiten dicht. Doe het niet."

Ook Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Rob Jetten (D66) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) zijn bij het protest. "Als je zegt dat onderwijs duur is weet je niet wat domheid kost", stelt Jetten. Timmermans: "We moeten bruggen bouwen in de samenleving en onderwijs is de beste bruggenbouwer." Beckerman roept op NSC onder druk te zetten. "Alleen de NSC hoeft maar om te gaan en de bezuinigingen zijn van tafel."

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

8 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

9 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

9 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

10 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

10 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

10 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

10 uur geleden