Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Studentenvakbond bij protest: studenten slapen nu al in tenten

Studentenvakbond bij protest: studenten slapen nu al in tenten

DEN HAAG (ANP) - "Ik hoef niet uit te leggen hoe verschrikkelijk het is dat de basisbeurs omlaag is gegaan, terwijl er nu al studenten in tenten slapen", zegt Abdelkader Karbache, voorzitter van studentenvakbond LSVb bij het onderwijsprotest op het Malieveld in Den Haag. Volgens hem worden studenten "gebruikt als pinautomaat".

Op het Malieveld zijn vele duizenden studenten en medewerkers aanwezig om te demonstreren tegen de kabinetsbezuinigingen op het hoger onderwijs. "We staan hier niet alleen om te vechten tegen de bezuinigingen, maar ook om te vechten voor onze toekomst. En dat gevecht is niet gewonnen met één protest", aldus Karbache. "Jullie zijn niet alleen de toekomst van Nederland, maar ook het bewustzijn, het geweten van Nederland."

Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen, waarschuwt voor "een kaalslag". "De bezuinigingen treffen zaken die ons zo dierbaar zijn, zoals de doorstroming van mbo naar hbo." Volgens hem komen de benodigde technische vaklui er niet "als wij onze opleidingen civiele techniek moeten sluiten".

Bezuinigingen

"Wat hier dreigt te gebeuren is te groot en te belangrijk", benadrukt Caspar van den Berg, voorzitter van Universiteiten van Nederland. "Meer dan een miljard euro wil het kabinet bezuinigen. Zo veel is nog nooit bezuinigd op onderwijs en onderzoek. Dat gaat ten koste van alles waar we voor staan. Dat betekent misschien wel drie universiteiten dicht. Doe het niet."

Ook Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Rob Jetten (D66) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) zijn bij het protest. "Als je zegt dat onderwijs duur is weet je niet wat domheid kost", stelt Jetten. Timmermans: "We moeten bruggen bouwen in de samenleving en onderwijs is de beste bruggenbouwer." Beckerman roept op NSC onder druk te zetten. "Alleen de NSC hoeft maar om te gaan en de bezuinigingen zijn van tafel."

Meer uit Binnenland

SCP ziet in coalitieplannen risico dat ongelijkheid toeneemt

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.

2 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

9 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

9 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

10 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

11 uur geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

12 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

14 uur geleden