Studentenvakbond bij protest: studenten slapen nu al in tenten
DEN HAAG (ANP) - "Ik hoef niet uit te leggen hoe verschrikkelijk het is dat de basisbeurs omlaag is gegaan, terwijl er nu al studenten in tenten slapen", zegt Abdelkader Karbache, voorzitter van studentenvakbond LSVb bij het onderwijsprotest op het Malieveld in Den Haag. Volgens hem worden studenten "gebruikt als pinautomaat".
Op het Malieveld zijn vele duizenden studenten en medewerkers aanwezig om te demonstreren tegen de kabinetsbezuinigingen op het hoger onderwijs. "We staan hier niet alleen om te vechten tegen de bezuinigingen, maar ook om te vechten voor onze toekomst. En dat gevecht is niet gewonnen met één protest", aldus Karbache. "Jullie zijn niet alleen de toekomst van Nederland, maar ook het bewustzijn, het geweten van Nederland."
Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen, waarschuwt voor "een kaalslag". "De bezuinigingen treffen zaken die ons zo dierbaar zijn, zoals de doorstroming van mbo naar hbo." Volgens hem komen de benodigde technische vaklui er niet "als wij onze opleidingen civiele techniek moeten sluiten".
Bezuinigingen
"Wat hier dreigt te gebeuren is te groot en te belangrijk", benadrukt Caspar van den Berg, voorzitter van Universiteiten van Nederland. "Meer dan een miljard euro wil het kabinet bezuinigen. Zo veel is nog nooit bezuinigd op onderwijs en onderzoek. Dat gaat ten koste van alles waar we voor staan. Dat betekent misschien wel drie universiteiten dicht. Doe het niet."
Ook Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Rob Jetten (D66) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) zijn bij het protest. "Als je zegt dat onderwijs duur is weet je niet wat domheid kost", stelt Jetten. Timmermans: "We moeten bruggen bouwen in de samenleving en onderwijs is de beste bruggenbouwer." Beckerman roept op NSC onder druk te zetten. "Alleen de NSC hoeft maar om te gaan en de bezuinigingen zijn van tafel."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
2 uur geleden