Studentenorganisaties roepen op tot 'staking' tegen studieschuld
DEN HAAG (ANP) - Studenten gaan donderdag op het Malieveld in Den Haag protesteren tegen "torenhoge studieschulden". De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) en FNV Young & United roepen hun achterban op tot een "landelijke staking". De actie komt drie dagen voordat informateur Mariëtte Hamer naar verwachting haar eindrapport naar de Tweede Kamer zal sturen. Dat is geen toevalligheid.
"Bij de vorige formatie werd het leenstelsel uiteindelijk niet afgeschaft. Dit mogen we ons geen tweede keer laten gebeuren", zegt voorzitter Alina Danii Bijl van FNV Young & United. "Door een sterke vuist te maken tijdens de formatie verhogen we de druk op politieke partijen en zorgen we ervoor dat studenten deze keer niet vergeten worden."
Ook Lyle Muns van de LSVb zegt dat het "nu of nooit is". De studentenbond roept studenten op "hun lessen eenmalig stil te leggen en hun stem te laten horen".
Pechgeneratie
Een grote Kamermeerderheid wil af van het leenstelsel, maar de jongerenorganisaties zijn er nog niet gerust op dat de politiek daadwerkelijk genoeg zal doen voor wat Muns "de pechgeneratie" noemt. Die generatie kwam ook al een groot deel van het afgelopen jaar thuis te zitten door de coronapandemie. Sinds kort kunnen studenten weer mondjesmaat fysiek naar hun universiteit of hogeschool. Het meeste onderwijs wordt echter nog steeds op afstand gegeven.
De actie op het Malieveld staat gepland van 13.00 uur tot 14.30 uur. "Deelnemers moeten anderhalve meter bewaren en worden opgeroepen mondkapjes te dragen. De organisaties zullen ook mondkapjes uitdelen", laten LSVb en de jongerentak van vakbond FNV weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
22 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
23 uur geleden