Studentenorganisaties roepen op tot 'staking' tegen studieschuld
DEN HAAG (ANP) - Studenten gaan donderdag op het Malieveld in Den Haag protesteren tegen "torenhoge studieschulden". De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) en FNV Young & United roepen hun achterban op tot een "landelijke staking". De actie komt drie dagen voordat informateur Mariëtte Hamer naar verwachting haar eindrapport naar de Tweede Kamer zal sturen. Dat is geen toevalligheid.
"Bij de vorige formatie werd het leenstelsel uiteindelijk niet afgeschaft. Dit mogen we ons geen tweede keer laten gebeuren", zegt voorzitter Alina Danii Bijl van FNV Young & United. "Door een sterke vuist te maken tijdens de formatie verhogen we de druk op politieke partijen en zorgen we ervoor dat studenten deze keer niet vergeten worden."
Ook Lyle Muns van de LSVb zegt dat het "nu of nooit is". De studentenbond roept studenten op "hun lessen eenmalig stil te leggen en hun stem te laten horen".
Pechgeneratie
Een grote Kamermeerderheid wil af van het leenstelsel, maar de jongerenorganisaties zijn er nog niet gerust op dat de politiek daadwerkelijk genoeg zal doen voor wat Muns "de pechgeneratie" noemt. Die generatie kwam ook al een groot deel van het afgelopen jaar thuis te zitten door de coronapandemie. Sinds kort kunnen studenten weer mondjesmaat fysiek naar hun universiteit of hogeschool. Het meeste onderwijs wordt echter nog steeds op afstand gegeven.
De actie op het Malieveld staat gepland van 13.00 uur tot 14.30 uur. "Deelnemers moeten anderhalve meter bewaren en worden opgeroepen mondkapjes te dragen. De organisaties zullen ook mondkapjes uitdelen", laten LSVb en de jongerentak van vakbond FNV weten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
35 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
8 uur geleden