Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Studenten moeten met honderden euro's minder rondkomen'

'Studenten moeten met honderden euro's minder rondkomen'

DEN HAAG (ANP) - Studenten moeten door de coronacrisis met honderden euro's minder per maand zien rond te komen. Dat zeggen de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) en FNV Young & United. Ze luiden al bijna twee maanden de noodklok over het uitblijven van financiële steun voor dit inkomensverlies.

Volgens de organisaties kiezen veel werkgevers ervoor om geen NOW-steun (tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid) aan te vragen voor oproepkrachten of uitzendkrachten, en zetten bedrijven veel studenten aan de kant. Hierdoor hebben studenten sinds het uitbreken van de crisis gemiddeld zo’n 530 euro per maand aan inkomen verloren, becijferen de organisaties. Dat komt neer op ongeveer de helft van een gemiddeld studentenbudget.

Uit protest gaan studenten woensdag massaal politici aanspreken op Twitter onder de hashtag #nietmijnschuld en #duurtlang. "Er wordt de komende dagen verder onderhandeld over een nieuwe NOW-regeling", legt voorzitter Bas van Weegberg van FNV Young & United uit. "Laat één ding helder zijn: wij laten niet gebeuren dat studenten en flexwerkers minder gecompenseerd worden dan vaste medewerkers." Voorzitter Alex Tess Rutten van LSVb vult aan: "We wachten al weken op een extra noodoplossing voor studenten die tussen wal en schip vallen. Elke dag maken studenten de afweging: huur betalen, boodschappen doen of achterlopen op je zorgverzekering. Dat is onacceptabel."

Sinds de invoering van het leenstelsel in 2015 zijn studenten in hoge mate financieel afhankelijk geworden van extra inkomsten uit bijbanen. Om de structurele afhankelijkheid van de bijbaan te verminderen voeren de LSVB en FNV Young & United sinds vorig jaar gezamenlijk actie voor afschaffing van het leenstelsel en herinvoering van een basisbeurs.

Meer uit Financieel

Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

24 minuten geleden
Von der Leyen: heffingen ondermijnen relatie tussen EU en VS

BRUSSEL (ANP) - De aangekondigde Amerikaanse heffingen zouden de banden tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten ondermijnen, waarschuwt Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat die tarieven ingaan op 1 februari als daarvoor nog geen akkoord is gesloten over Groenland, dat hij per se wil innemen.

30 minuten geleden
Denemarken verrast door Amerikaanse heffingen om Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De heffingen die de VS vanwege Groenland opleggen aan Europese landen waren voor Denemarken een "verrassing". Dat zegt buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen, die afgelopen woensdag nog in Washington was om te overleggen over het eiland.

32 minuten geleden
Zweedse premier over heffingen VS: we laten ons niet intimideren

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse premier Ulf Kristersson heeft de nieuwe Amerikaanse importheffingen verworpen. "We laten ons niet intimideren", schrijft hij op X. "Ik zal altijd opkomen voor mijn land en voor onze geallieerde bondgenoten."

53 minuten geleden
Voorzitter EU-leiders werkt aan reactie Groenland-tarieven Trump

ASUNCIÓN (ANP) - De EU komt met een gezamenlijke reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Trump om importtarieven van 10 procent op te leggen aan Europese landen die recent militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in de Paraguayaanse hoofdstad Asunción gezegd.

55 minuten geleden
Branche: heffingen slecht voor handelsrelatie met VS

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, zijn slecht voor de handelsrelatie met de Verenigde Staten, reageert een woordvoerder van belangenorganisatie evofenedex. "Hier wordt niemand vrolijk van, maar er wordt ook niemand wijzer van. Het is allemaal nogal wispelturig, je kunt er als ondernemer moeilijk op inspelen", zegt hij in een eerste reactie.

56 minuten geleden
Trump voert tarieven in voor Europese landen om Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.

3 uur geleden