
Studenten dienen klacht in tegen 'misleidende' reclame Shell
AMSTERDAM (ANP) - Studenten hebben bij de Reclame Code Commissie een klacht ingediend tegen Shell. Volgens de rechtenstudenten van de Vrije Universiteit Amsterdam is het misleidend dat Shell belooft de CO2-uitstoot van klanten te compenseren. Die claim zou het olie- en gasbedrijf nooit waar kunnen maken.
In de reclamecampagne van Shell wordt beweerd dat de CO2-uitstoot van de kilometers die de klant rijdt, met het betalen van een extra eurocent per liter brandstof wordt gecompenseerd. "De CO2-compensatie die Shell aanbiedt, schiet op veel punten te kort en is bovendien onzeker", zegt student Lisa van Langen.
Een van de beloftes van Shell is om bossen in Peru te beschermen tegen kap. "Wij tonen aan dat dit bos ook in de jaren voordat Shell dat bos beschermde niet werd gekapt", aldus Van Langen. "Bovendien nemen de bossen, door klimaateffecten, steeds minder CO2 op en zou het bos kunnen afbranden."
Totaalverbod op fossiele reclame
Reclame Fossielvrij en Greenpeace Nederland steunen de aanklacht van de studenten en pleiten voor een totaalverbod op fossiele reclame. De gemeente Amsterdam maakte in december al bekend te gaan onderzoeken of het dat soort reclame kan weren uit de publieke ruimte.
Shell was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De miljardairsfamilie Porsche-Piëch, grootaandeelhouder van Porsche en Volkswagen, gaat een fonds oprichten om te investeren in de defensie-industrie. Daarmee hoopt de familie te profiteren van de fors hogere Europese militaire uitgaven.
12 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV wil dat het werk op de luchthaven Schiphol eerlijker, gezonder en veiliger wordt. De vakbond roept Schiphol, het Rijk en luchtvaartbedrijven op om medewerkers te beschermen tegen uitlaatgassen van vliegtuigen, hogere lonen te betalen en strenge veiligheidseisen te stellen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat de olieprijs volgend jaar stevig daalt door een overaanbod en een afnemende vraag. "De recentste cijfers wijzen op een zwakke vraag in de belangrijkste economieën. Doordat het consumentenvertrouwen nog altijd laag is, lijkt een scherpe opleving voorlopig onwaarschijnlijk", staat in een rapport.
1 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk moet zich in de rechtbank verantwoorden voor zijn aanvallen op OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Een Amerikaanse districtsrechter heeft het verzoek van de rijkste man ter wereld om de beschuldigingen van OpenAI tegen hem te verwerpen, afgewezen.
1 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft meer winst geboekt in het afgelopen halfjaar. In Nederland stond de verkoop van het energieconcern in de afgelopen maanden echter onder druk door het bovengemiddeld zonnige weer.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Veel dochterondernemingen van schoenenmerk Van Lier zijn failliet verklaard, meldt de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Eerder werd al bekend dat het bedrijf het financieel zwaar had.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium ging woensdag ruim 10 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker heeft een voorlopig financieringsakkoord bereikt met zijn banken en staatsinvesteringsfonds Invest-NL. De afspraken zijn gemaakt op voorwaarde dat de aandelenuitgifte die het bedrijf in september wil lanceren, succesvol is. Details over die uitgifte worden in september in een prospectus bekendgemaakt. De halfjaarcijfers die voor woensdag op het programma stonden, worden dan ook vrijgegeven.
3 uur geleden