Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroskerkse Dag wordt zaterdag als vanouds gezellig

Stroskerkse Dag wordt zaterdag als vanouds gezellig

SEROOSKERKE – De Stroskerkse Dag op zaterdag 2 juli belooft een ‘als vanouds’ gezellig feest te worden. Het dorp hangt de vlaggen buiten en laat met zestig marktkramen, muziek en ringrijden zien hoe fijn Serooskerke als dorp is.

Ondernemersvereniging Serooskerke heeft dit jaar weer een Stroskerkse Dag voor de bewoners en alle andere belangstellenden in petto. “Met de Stroskerkse Dag maken we er samen een feestje van. Iedereen is buiten en op de been,” vertelt Stefan van Keulen. Als eigenaar van Drukkerij van Keulen is hij lid van de ondernemersvereniging en maakt samen met Jacco Pleune van Sinke Schoenen, Jacob Passenier van Hubo Serooskerke en Beppie Nagtzaam van Bloemen op 54 deel uit van de activiteitencommissie. “We hebben veel ondernemers en organisaties gevraagd een kraam te komen vullen en het is heel divers geworden. De straten staan vol met kramen en aan het einde is de kerktuin waar de Protestantse Gemeente een goededoelenmarkt houdt. De opbrengst gaat naar verschillende kleinschalige organisaties, waarmee de leden van de kerk goed contact hebben.”

Demonstraties

Het briesen van de paarden kan op de Stroskerkse Dag natuurlijk niet ontbreken. Ringrijders in wit steken om de meeste ringen en Manege De Meiwerf neemt enkele pony’s mee waar kinderen een ritje op mogen maken. “We hebben ervoor gezorgd dat er voor iedereen wel iets leuk is. Zo zijn er oldtimers, oldtimer trekkers en oldtimer brommers te bezichtigen, is er muziek van Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) en Het Oude Brandspuithuis is voor de gelegenheid gratis toegankelijk.” De Wasschappelse Heiploeg van Museum Het Polderhuis uit Westkapelle komt een demonstratie geven hoe vroeger het handheiwerk voor de Westkappelse zeedijk werd uitgevoerd. Met spierkracht en zang voor een goed ritme worden heipalen de grond in geslagen. En er zijn meer demonstraties. Zo is er een houtbewerker die paardenmessen versiert met snijwerk, komt een houtdraaier laten zien wat je allemaal kunt met rondhout en laten de vrijwilligers van de brandweer van Serooskerke zien wat zij doen en mogen geïnteresseerden en kinderen zelf spuiten met een echte brandslang. “Naast mijn werk en inzet voor de ondernemersvereniging ben ik ook vrijwillige brandweerman. We hebben altijd extra mensen nodig, dus hopelijk kunnen we met de Stroskerkse Dag laten zien hoe mooi en belangrijk het werk van de brandweer is.”

Troubadour

Tussen de kraampjes en bezoekers zal een troubadour lopen om het geheel met zang en muziek op te leuken. Natuurlijk zijn er foodtrucks met tosti’s, wafels, oliebollen en andere lekkernijen en kunnen de kinderen hun energie eruit springen op een springkussen. Alles is geregeld en iedereen is er klaar voor. Mensen die met de auto komen, kunnen parkeren op het terrein van de voetbal. Er zijn verkeersregelaars die de weg wijzen. De Stroskerkse Dag is van 10.00 tot 17.00 uur in Serooskerke.

Meer uit Middelburg

Stuur jouw Walcherse foto naar De Bode!

MIDDELBURG/DOMBURG - Elke week staat op de ontspanningspagina van de Middelburgse & Veerse Bode een lezersfoto. Deze week was het de foto van Willy Ales. Willy maakte deze tijdens een wandeling rond Domburg. "De watertoren in de mist op de achtergrond, waterdruppels aan de takken op de voorgrond." 

19 minuten geleden
Boompjes krijgen een tweedekans tijdens uitdeeldag op 1 februari

DOMBURG/MIDDELBURG - Meer Bomen Nu deelt op zaterdag 1 februari zaailingen en stekken uit bij de bomenhub aan het Meiveldpad in Middelburg. Tussen 10.00 en 12.30 uur kunnen geïnteresseerden deze bomen en planten gratis meenemen.

6 uur geleden
Man beroept zich op ‘sekswandelen’ in verkrachtingszaak en hoopt op vrijspraak

MIDDELBURG - Voor verkrachting (en als dat niet kan worden bewezen: aanranding) eiste de officier van justitie vrijdag in Middelburg tegen een 48-jarige man uit Westkapelle een celstraf van twaalf maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Ook moet de man een taakstraf van 240 uur uitvoeren en 4000 euro smartengeld betalen, als het aan het OM ligt.

1 dag geleden
Peutergroep Torenlicht uit Westkapelle geniet van voorleesfeest tijdens Nationale Voorleesdagen

WESTKAPELLE - Bij peutergroep Torenlicht in Westkapelle werd het een echt boekenfeest vandaag, met een bijzondere gast: wethouder René de Visser. Hij las de peuters voor uit het Prentenboek van het Jaar, Rinus. 

2 dagen geleden
Zieke iepen aan de Zuidstraat Westkapelle worden gerooid

WESTKAPELLE - Medewerkers van de gemeente Veere gaan op maandag 3 februari 2025 zeven iepenbomen rooien aan de Zuidstraat in Westkapelle. De bomen lijden aan de iepenziekte. 

2 dagen geleden
Rijden onder invloed: in Zeeland vorig jaar relatief meeste bestuurders betrapt

MIDDELBURG/DOMBURG - In Zeeland zijn vorig jaar in totaal 1.114 bestuurders van de weg geplukt en beboet voor rijden onder invloed van drank, drugs of bepaalde medicijnen. Dat komt neer op 34,7 boetes per 10.000 inwoners. Relatief de meeste van heel Nederland, zo blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van de politie.  

2 dagen geleden
Woning aan de Buitenhovelaan in Middelburg voor 3 maanden gesloten

MIDDELBURG - Donderdag 23 januari is om 13.00 uur op last van de burgemeester van de gemeente Middelburg een woning aan de Buitenhovelaan in Middelburg voor 3 maanden gesloten. Op 10 december 2024 trof de politie in dit pand een handelshoeveelheid harddrugs en spullen en middelen voor het vervaardigen van harddrugs aan.

3 dagen geleden