Stroomstoring in Haarlem voorbij, geen grote problemen gemeld
HAARLEM (ANP) - De stroomstoring die dinsdag een groot deel van Haarlem trof, is opgelost. Onder meer in het centrum van de stad konden alle ruim 11.000 getroffen huishoudens en bedrijven rond 14.00 uur weer gebruikmaken van de elektriciteit, meldt netbeheerder Liander. Ook in ieder geval de Stationsbuurt, Leidsevaartbuurt en Rozenprieel hadden last van de storing, die vlak voor het middaguur werd gemeld.
De oorzaak van de storing is nog onbekend. Liander heeft de stroom omgeleid waardoor Haarlem ondanks het defect gewoon weer elektriciteit heeft. Volgens de netbeheerder heeft de storing niet tot grote problemen geleid.
Het hoofdbureau van de politie in Haarlem zat ook zonder elektriciteit. Dat beïnvloedde volgens een woordvoerster alleen de administratieve werkzaamheden. "Op straat hebben we alles in de hand", zei zij eerder. Zo zou contact met de meldkamer gewoon mogelijk zijn geweest.
Gemeente niet bereikbaar
De twee ziekenhuizen in de stad, het Spaarne Gasthuis Haarlem Noord en Zuid, vielen buiten de getroffen gebieden, aldus een woordvoerster. Alle werkzaamheden zijn volgens haar gewoon doorgegaan. De gemeente Haarlem was door de storing niet bereikbaar. "Al onze gebouwen zitten in het storingsgebied", liet een woordvoerster weten. Ook de balie van het gemeentehuis was tijdens de stroomuitval dicht.
Op foto's van lokale media is te zien dat winkeliers kampten met de gevolgen van de stroomuitval. Zo had een vestiging van supermarkt Albert Heijn de ingang geblokkeerd met winkelwagentjes omdat de schuifdeuren niet meer dicht zouden kunnen.
Het treinverkeer had geen last van de storing, liet de NS eerder weten. Wel was het zo dat reizigers niet kunnen in- of uitchecken op station Haarlem, omdat de toegangspoortjes het niet meer deden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
11 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
15 uur geleden