Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroom Essent een vijfde duurder door latere prijswijziging

Stroom Essent een vijfde duurder door latere prijswijziging

DEN BOSCH (ANP) - Stroom wordt bij Essent in november bijna één vijfde duurder dan het zou zijn geweest als de energieleverancier al deze maand prijsverhogingen had doorgevoerd. Essent wilde op 1 oktober al nieuwe tarieven laten ingaan, maar verschoof die aanpassing na optreden van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar 7 november.

Elektriciteit wordt voor klanten met een variabel contract 19 procent duurder dan het zou zijn geweest als Essent op 1 oktober tariefswijzigingen zou hebben doorgevoerd. Bij gas is het verschil 8 procent. De toename is iets minder groot bij klanten die een korting krijgen omdat ze al lang bij de energieleverancier zitten.

Essent, dat zo'n 2,5 miljoen klanten heeft, waarschuwde eerder al dat een langere periode tussen het bekendmaken en doorvoeren van hogere tarieven slecht kan uitpakken voor de inkoopstrategie. Maar een woordvoerster benadrukt dat het uitstel niet puur nadelig is geweest voor klanten. Doordat de oude tarieven in oktober nog gelden, betalen ze nog een maand langer de aanzienlijk lagere prijzen voor elektriciteit en gas.

Ingrijpen ACM

Kort nadat de leverancier hogere tarieven had aangekondigd, die 1 oktober zouden ingaan, meldde de ACM dat Essent zich evenals andere energieleveranciers niet aan de verplichte minimumtermijn voor zo'n aankondiging had gehouden. Ze moeten tariefswijzigingen volgens de toezichthouder namelijk minstens dertig dagen vooraf melden.

Essent vindt, net als andere energieleveranciers, dat het wel aan alle regels heeft voldaan. Toch ging het bedrijf vorige week overstag en stelde de prijsverhoging uit. Ook andere energiemaatschappijen deden dit. Maar bij onder meer Greenchoice en Eneco leidt dit niet tot een extra verhoging van de eerder bekendgemaakte tarieven.

Meer uit Financieel

Trump zegt niet van plan te zijn Powell te ontslaan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet van plan is Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan, ondanks zijn frustratie over het feit dat de centrale bank de rente niet sneller verlaagt. Trump noemt Powell om die reden graag "meneer Te Laat". Ook beschreef hij hem onlangs als een "grote loser".

3 uur geleden
Veel ondernemers controleren nooit eigen KVK-gegevens

DEN HAAG (ANP) - Maar liefst 42 procent van de ondernemers controleert zelden of nooit hun eigen bedrijfsgegevens in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Dit terwijl bijna driekwart (71 procent) van de ondernemers zich wel bewust is van het feit dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor een juiste en actuele registratie, toont recent onderzoek van de KVK onder vijfhonderd ondernemers.

3 uur geleden
Winst Tesla gekelderd na kritiek op Musk

AUSTIN (ANP) - De winst van Tesla is in de eerste drie maanden van dit jaar gekelderd. Dat komt naar voren uit de financiële resultaten die de elektrische autofabrikant dinsdag heeft gepubliceerd. Het concern lijkt vooral onder druk te staan door kritiek op het werk van topman Elon Musk voor de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
Wall Street eindigt flink hoger dag na forse verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met flinke winsten gesloten. De koerswinsten volgden op een verliesbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten onder andere een bericht van Bloomberg. Het persbureau meldde dat Scott Bessent, de Amerikaanse minister van Financiën, tijdens een besloten bijeenkomst heeft gezegd dat de impasse tussen China en de Verenigde Staten niet houdbaar is.

9 uur geleden
Minister van Financiën VS voorziet afname spanningen VS en China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De impasse tussen de Verenigde Staten en China is niet houdbaar en de spanningen zouden de komende maanden kunnen afnemen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent volgens persbureau Bloomberg gezegd tijdens een besloten investeerdersbijeenkomst in Washington.

10 uur geleden
Ahold Delhaize: data personeel AH en Etos mogelijk buitgemaakt

ZAANDAM (ANP) - De gegevens van veel medewerkers van onder andere Albert Heijn en Etos zijn mogelijk buitgemaakt bij een hack in november vorig jaar. Dat meldt moederbedrijf Ahold Delhaize op zijn website. Daarbij lijkt het te gaan om personeel dat in april 2021 op de loonlijst stond. Ahold Delhaize benadrukt dat het onderzoek nog gaande is.

12 uur geleden
Geen ontslagen bij British Steel na redding door overheid

LONDEN (ANP/AFP) - British Steel schrapt geen banen nu de laatste staalovens in het Verenigd Koninkrijk kunnen blijven draaien. Volgens het Britse staalbedrijf zijn de grondstoffen die daarvoor nodig zijn, veiliggesteld door de Britse overheid.

12 uur geleden