Strijkkwartet Vier32 opent Stadhuisconcerten Tholen
THOLEN - Zaterdagmiddag 18 juni zal de reeks Stadhuisconcerten, zoals die jaarlijks door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten wordt georganiseerd, worden geopend door het Strijkkwartet Vier32.
In een zomers getint programma spelen de vier strijkers kwartetten van Joseph Haydn en Wolfgang Amadeus Mozart, die de titels dragen: “De Leeuwerik” en “Het Jacht-kwartet.
Weense klassieken
Joseph Haydn is misschien niet de ontdekker van het strijkkwartet, maar wel degene die het genre tot ongekende bloei heeft gebracht. Ook de vierdelige vorm danken we aan hem. Goethe, wiens favoriete componist Haydn was, schreef over het strijkkwartet: “Vier intelligente mensen die een conversatie met elkaar voeren.”
Aan het hof van Esterhazy verzorgde Haydn onder meer de kamermuziek. De kwartetten van opus 64 droeg hij op aan de Hongaarse violist Johann Tost, violist in het hoforkest, als dank voor het vinden van een uitgever voor zijn kwartetten. Haydn en Mozart ontmoetten elkaar in Wenen en raakten bevriend. Ze speelden samen in een strijkkwartet. Mozart schrijft in één van zijn brieven dat hij erg veel van z’n leraar en vriend Papa Haydn leerde, vooral over het schrijven van kamermuziek. Hij droeg 6 van z’n prachtigste kwartetten aan hem op, de Haydn-kwartetten. Het Jacht-kwartet is er ééntje van.
Met het oprichten van Strijkkwartet Vier32 ging een hartewens van de leden in vervulling: het spelen, onderzoeken, studeren en ten gehore brengen van klassieke strijkkwartetten. Zij benaderen de muziek zo authentiek mogelijk. Het spelen op oude instrumenten met darmsnaren en kennis van de uitvoeringspraktijk gaan daarbij hand in hand met het zoeken naar zeggingskracht en persoonlijke overgave. Een extra dimensie vormt de stemtoon a = 432 Herz die zij hanteren. Daarmee komen ze zo dicht mogelijk bij de in die tijd gebruikte stemtoon. Ook zou deze stemming de resonantie van de aarde èn van ons hart weerspiegelen.
Aanvang: 15.30 uur. Toegang: vrije gift. Info: www.keldermansconcerten.nl.
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
17 uur geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
22 uur geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
4 dagen geleden