Strijkkwartet Vier32 opent Stadhuisconcerten Tholen
THOLEN - Zaterdagmiddag 18 juni zal de reeks Stadhuisconcerten, zoals die jaarlijks door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten wordt georganiseerd, worden geopend door het Strijkkwartet Vier32.
In een zomers getint programma spelen de vier strijkers kwartetten van Joseph Haydn en Wolfgang Amadeus Mozart, die de titels dragen: “De Leeuwerik” en “Het Jacht-kwartet.
Weense klassieken
Joseph Haydn is misschien niet de ontdekker van het strijkkwartet, maar wel degene die het genre tot ongekende bloei heeft gebracht. Ook de vierdelige vorm danken we aan hem. Goethe, wiens favoriete componist Haydn was, schreef over het strijkkwartet: “Vier intelligente mensen die een conversatie met elkaar voeren.”
Aan het hof van Esterhazy verzorgde Haydn onder meer de kamermuziek. De kwartetten van opus 64 droeg hij op aan de Hongaarse violist Johann Tost, violist in het hoforkest, als dank voor het vinden van een uitgever voor zijn kwartetten. Haydn en Mozart ontmoetten elkaar in Wenen en raakten bevriend. Ze speelden samen in een strijkkwartet. Mozart schrijft in één van zijn brieven dat hij erg veel van z’n leraar en vriend Papa Haydn leerde, vooral over het schrijven van kamermuziek. Hij droeg 6 van z’n prachtigste kwartetten aan hem op, de Haydn-kwartetten. Het Jacht-kwartet is er ééntje van.
Met het oprichten van Strijkkwartet Vier32 ging een hartewens van de leden in vervulling: het spelen, onderzoeken, studeren en ten gehore brengen van klassieke strijkkwartetten. Zij benaderen de muziek zo authentiek mogelijk. Het spelen op oude instrumenten met darmsnaren en kennis van de uitvoeringspraktijk gaan daarbij hand in hand met het zoeken naar zeggingskracht en persoonlijke overgave. Een extra dimensie vormt de stemtoon a = 432 Herz die zij hanteren. Daarmee komen ze zo dicht mogelijk bij de in die tijd gebruikte stemtoon. Ook zou deze stemming de resonantie van de aarde èn van ons hart weerspiegelen.
Aanvang: 15.30 uur. Toegang: vrije gift. Info: www.keldermansconcerten.nl.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
1 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
2 uur geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
18 uur geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
20 uur geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
1 dag geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
2 dagen geleden