Strijdkrachten Zuid-Korea blijven noodtoestand nog handhaven
SEOUL (ANP/AFP) - De strijdkrachten in Zuid-Korea zeggen de noodtoestand te blijven handhaven tot de president die opheft, berichten media in dat land. Het parlement stemde eerder voor het opheffen van de noodmaatregel, die is ingesteld door president Yoon Suk-yeol.
Na het uitroepen van de noodtoestand waren al zwaarbewapende troepen verschenen bij het parlement. Die drongen ook het gebouw binnen. Toch konden parlementariërs uiteindelijk stemmen over een motie om de noodtoestand weer op te heffen. In de grondwet staat dat gehoor moet worden gegeven aan zo'n eis van een meerderheid van het parlement. Na de stemming vertrokken de veiligheidstroepen ook weer uit het parlement, volgens de parlementsvoorzitter.
Meer uit Buitenland
SEOEL (ANP/AFP/RTR) - De gearresteerde Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is zaterdag in de rechtbank verschenen om de verlenging van zijn voorarrest aan te vechten. Hij koos er zelf voor om daarbij persoonlijk aanwezig te zijn.
1 uur geledenQATAR (ANP) - De eerste fase van het bestand in Gaza gaat zondagochtend in om 8.30 uur lokale tijd (7.30 uur Nederlandse tijd). Dat heeft de woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt op X.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Een rechter in Bolivia heeft de arrestatie bevolen van oud-president Evo Morales. Morales, 65, wordt ervan beschuldigd een relatie te hebben gehad met een minderjarig meisje. Het arrestatiebevel volgt nadat hij op twee zittingen niet kwam opdagen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Sinds de wapenstilstand tussen Hamas en Israël afgelopen woensdag werd aangekondigd, zijn er volgens de autoriteiten in de Gazastrook 119 Palestijnen omgekomen bij bombardementen. De wapenstilstand moet zondag om 11.15 uur ingaan, liet bemiddelaar Qatar eerder weten.
3 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse nieuwszender CNN heeft geschikt in een smaadzaak met een veteraan van de marine die mensen uit Afghanistan hielp evacueren na de machtsovername van de Taliban. Een jury oordeelde vrijdag dat de man, Zachary Young, 5 miljoen dollar (4,85 miljoen euro) aan schadevergoeding moet krijgen. Het is niet bekend voor hoeveel geld er uiteindelijk is geschikt.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In de Russische regio Kaloega, ten zuidwesten van Moskou, is vrijdagavond brand uitgebroken na een Oekraïense droneaanval. De gouverneur van Kaloega, Vladislav Sjapsja, laat op Telegram weten dat de brand woedde op een industriegebied in de plaats Ljoedinovo, zo'n 200 kilometer ten noorden van Oekraïne. Er vielen geen gewonden.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - TikTok zal vanaf zondag "op zwart gaan" als de regering van president Joe Biden niet ingrijpt. In een verklaring op X schrijft het bedrijf dat het "niet de benodigde duidelijkheid en zekerheid" heeft van het Witte Huis om het platform voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers beschikbaar te houden.
6 uur geleden