Strijd om verbod op handel in zeehondenbont laait weer op in EU
STRAATSBURG (ANP) - Het Europese verbod op de handel in zeehondenbont kan worden afgeschaft, waarschuwen dierenbeschermers. De Europese Commissie wil de maatregel, die dierenleed moet voorkomen, gaan evalueren.
Zeehondenproducten zoals bont en leer zijn sinds 2009 in de hele Europese Unie verboden, nadat onder andere Nederland die al eerder had uitgebannen. Maar de commissie vraagt zich af of er niet te veel zeehonden komen. Zeehondenjagers en vissers uit landen als Canada, Noorwegen, Zweden en Finland dringen al jaren aan op versoepeling of afschaffing van het verbod. De dieren zouden alle vis opeten.
Dat de EU "serieus nadenkt over het overboord gooien van het verbod is een groot schandaal", zegt Europarlementariër Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren. Ze wijst erop dat een evaluatie vaker de opmaat is naar gemorrel aan een dierenbeschermingsmaatregel. Zo wil de commissie ook de bescherming van de wolf terugschroeven na het raadplegen van betrokkenen.
Vragenlijst
Dierenliefhebbers kunnen dat beletten door de vragenlijst van de commissie in te vullen, hoopt Hazekamp. "Hoe meer mensen laten horen dat het doden van zeehonden voor hun huid onacceptabel is, hoe groter de kans dat het EU-verbod standhoudt."
In de woorden die de commissie kiest, zien dierenactivisten de hand van lobbyisten voor de zeehondenjacht. Zo wil het dagelijks bestuur van de EU nagaan "of de regels de bedoeling nog dienen, gericht op hun sociaal-economische impact en hun impact op de zeehondenstand". Precies de argumenten die jagers aanvoeren, zeggen zeehondenbeschermers: er zijn genoeg zeehonden, en zelfs te veel om daarnaast ook nog van de visserij te kunnen leven. Hazekamp en haar medestanders wijzen erop dat het verbod bedoeld was om een eind te maken aan het wrede doodknuppelen en om de regels in de verschillende EU-lidstaten gelijk te trekken.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
12 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
14 uur geleden