Strijd om verbod op handel in zeehondenbont laait weer op in EU
STRAATSBURG (ANP) - Het Europese verbod op de handel in zeehondenbont kan worden afgeschaft, waarschuwen dierenbeschermers. De Europese Commissie wil de maatregel, die dierenleed moet voorkomen, gaan evalueren.
Zeehondenproducten zoals bont en leer zijn sinds 2009 in de hele Europese Unie verboden, nadat onder andere Nederland die al eerder had uitgebannen. Maar de commissie vraagt zich af of er niet te veel zeehonden komen. Zeehondenjagers en vissers uit landen als Canada, Noorwegen, Zweden en Finland dringen al jaren aan op versoepeling of afschaffing van het verbod. De dieren zouden alle vis opeten.
Dat de EU "serieus nadenkt over het overboord gooien van het verbod is een groot schandaal", zegt Europarlementariër Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren. Ze wijst erop dat een evaluatie vaker de opmaat is naar gemorrel aan een dierenbeschermingsmaatregel. Zo wil de commissie ook de bescherming van de wolf terugschroeven na het raadplegen van betrokkenen.
Vragenlijst
Dierenliefhebbers kunnen dat beletten door de vragenlijst van de commissie in te vullen, hoopt Hazekamp. "Hoe meer mensen laten horen dat het doden van zeehonden voor hun huid onacceptabel is, hoe groter de kans dat het EU-verbod standhoudt."
In de woorden die de commissie kiest, zien dierenactivisten de hand van lobbyisten voor de zeehondenjacht. Zo wil het dagelijks bestuur van de EU nagaan "of de regels de bedoeling nog dienen, gericht op hun sociaal-economische impact en hun impact op de zeehondenstand". Precies de argumenten die jagers aanvoeren, zeggen zeehondenbeschermers: er zijn genoeg zeehonden, en zelfs te veel om daarnaast ook nog van de visserij te kunnen leven. Hazekamp en haar medestanders wijzen erop dat het verbod bedoeld was om een eind te maken aan het wrede doodknuppelen en om de regels in de verschillende EU-lidstaten gelijk te trekken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
1 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
5 uur geleden