Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd om verbod op handel in zeehondenbont laait weer op in EU

Strijd om verbod op handel in zeehondenbont laait weer op in EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europese verbod op de handel in zeehondenbont kan worden afgeschaft, waarschuwen dierenbeschermers. De Europese Commissie wil de maatregel, die dierenleed moet voorkomen, gaan evalueren.

Zeehondenproducten zoals bont en leer zijn sinds 2009 in de hele Europese Unie verboden, nadat onder andere Nederland die al eerder had uitgebannen. Maar de commissie vraagt zich af of er niet te veel zeehonden komen. Zeehondenjagers en vissers uit landen als Canada, Noorwegen, Zweden en Finland dringen al jaren aan op versoepeling of afschaffing van het verbod. De dieren zouden alle vis opeten.

Dat de EU "serieus nadenkt over het overboord gooien van het verbod is een groot schandaal", zegt Europarlementariƫr Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren. Ze wijst erop dat een evaluatie vaker de opmaat is naar gemorrel aan een dierenbeschermingsmaatregel. Zo wil de commissie ook de bescherming van de wolf terugschroeven na het raadplegen van betrokkenen.

Vragenlijst

Dierenliefhebbers kunnen dat beletten door de vragenlijst van de commissie in te vullen, hoopt Hazekamp. "Hoe meer mensen laten horen dat het doden van zeehonden voor hun huid onacceptabel is, hoe groter de kans dat het EU-verbod standhoudt."

In de woorden die de commissie kiest, zien dierenactivisten de hand van lobbyisten voor de zeehondenjacht. Zo wil het dagelijks bestuur van de EU nagaan "of de regels de bedoeling nog dienen, gericht op hun sociaal-economische impact en hun impact op de zeehondenstand". Precies de argumenten die jagers aanvoeren, zeggen zeehondenbeschermers: er zijn genoeg zeehonden, en zelfs te veel om daarnaast ook nog van de visserij te kunnen leven. Hazekamp en haar medestanders wijzen erop dat het verbod bedoeld was om een eind te maken aan het wrede doodknuppelen en om de regels in de verschillende EU-lidstaten gelijk te trekken.

Meer uit Financieel

Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

7 minuten geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

24 minuten geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

35 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

1 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden