Strengere coronamaatregelen in Parijs en Londen
PARIJS (ANP) - In twee Europese wereldsteden gelden vanaf zaterdag strengere coronamaatregelen. Voor miljoenen inwoners van Parijs is vrijdagavond de laatste uitgaansavond. Vanaf vrijdagnacht klokslag twaalf uur geldt daar en in andere Franse steden zes weken lang een avondklok. In Londen en andere Britse gebieden gaat zaterdag het alarmniveau 'hoog' in, waardoor ook daar nieuwe regels van kracht zijn.
De avondklok moet zo'n 20 miljoen Fransen tussen 21.00 uur tot 06.00 uur binnen houden. De regel geldt in Parijs en andere grote steden, zoals Lille, Lyon, Toulouse en Marseille. Veel eigenaren sluiten tot ongenoegen daarom hun restaurant. "Wat kunnen we anders doen? Onze werknemers moeten voor 21.00 uur thuis zijn," zegt een restauranteigenaar tegen AFP.
Vanaf zaterdag gaat in heel Frankrijk de noodtoestand voor de volksgezondheid in. Deze zal naar verwachting tot volgende zomer duren. De Franse autoriteiten kunnen daardoor allerlei strenge maatregelen nemen, zoals een avondklok in zwaar getroffen gebieden of lockdowns in bepaalde plaatsen. Om de tweede golf coronabesmettingen in te dammen geldt er verder een beperking van het aantal mensen dat in huizen mag samenkomen.
Londen
Ook miljoenen mensen in Londen en andere gebieden in Engeland krijgen te zaterdag maken met strengere maatregelen die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. In die gebieden mogen mensen vanaf zaterdag niet meer bij andere huishoudens over de vloer komen. Ook mogen mensen die geen huishouden vormen, niet samen naar cafés en restaurants. Bareigenaren balen van de maatregel. "Als je je vrienden niet kan ontmoeten in de pub, wat is dan het nut ervan?" zegt een eigenaar tegen de BBC.
Het aangescherpte beleid heeft gevolgen voor de circa 9 miljoen inwoners van Londen en 2 miljoen inwoners van andere Engelse gebieden, waaronder Essex, York en Chesterfield. De overheid verhoogt het alarmniveau daar naar "hoog". Vanwege de coronacrisis zijn drie alarmniveaus in het leven geroepen: midden, hoog en zeer hoog.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
3 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
4 uur geleden