Strenger reisadvies Italië, quarantaineplicht Suriname vervalt
DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Italië gaat vrijdag van groen naar geel. Vanaf dan geldt het land, met uitzondering van het eiland Sardinië, als hoogrisicogebied, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Reizigers die vanuit Italië naar Nederland komen moeten vanaf zondag een coronabewijs laten zien.
Voor Suriname geldt dat het land vanaf vrijdag geen zeerhoogrisicogebied meer is, maar een hoogrisicogebied. Dat houdt in dat mensen die vanuit Suriname naar Nederland komen niet langer in quarantaine hoeven en ook geen testplicht meer hebben. Wel is een coronabewijs vereist. Daarmee kunnen reizigers aantonen dat zij gevaccineerd zijn, negatief zijn getest of genezen van een coronabesmetting. De kleurcode oranje (alleen noodzakelijke reizen) blijft van kracht voor Suriname.
Ook Frans Guyana, Mongolië, Thailand en Saint Vincent en de Grenadines gaan vrijdag een trede terug. Die landen gelden vanaf dan ook als hoogrisicogebieden in plaats van zeerhoogrisicogebieden. Een coronabewijs volstaat om Nederland vanuit deze landen binnen te komen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
9 uur geleden