Straks klagen over kredietregistratie bij Kifid in plaats van BKR
DEN HAAG (ANP) - Consumenten met een klacht over hun registratie in het BKR-register, dat leningen van consumenten bijhoudt, kunnen straks terecht bij het Kifid, het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening. Aanleiding is de grote overlap en samenloop van klachten bij de twee instellingen. Het samenvoegen moet voor een efficiëntere afhandeling van klachten over kredietregistraties zorgen, zegt het Kifid.
Per 1 oktober wordt het klachtenloket van het Bureau Krediet Registratie, de Geschillencommissie BKR, overgeheveld naar het financiële klachteninstituut. Consumenten met leningen vanaf 250 euro worden automatisch geregistreerd bij BKR. Dat hoeft bij het op tijd afbetalen van die lening niet meteen problemen op te leveren voor het afsluiten van andere leningen, zoals een hypotheek, maar kan wel gevolgen hebben als iemand dat niet doet. Dan kunnen andere leningverstrekkers een signaal krijgen dat er niet op tijd wordt betaald door middel van een codering.
De eerste stap bij een klacht over een kredietregistratie is deze voorleggen aan de kredietaanbieder die de registratie heeft gedaan, zoals een telecombedrijf dat telefoons verkoopt, adviseert het Kifid. Als de consument er met de aanbieder niet uit komt, kan hij naar het klachtenloket.
Het indienen van een klacht kost geen geld. Als er een zitting moet komen om partijen te horen over een klacht, vindt deze online plaats of fysiek bij het Kifid in Den Haag. Daar zijn ook geen kosten aan verbonden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
6 uur geleden