'Stoptober' weer van start, Hans Klok en Patricia Paay doen mee
DEN HAAG (ANP) - Zoals elk jaar staat de maand oktober in het teken van de strijd tegen roken. Tijdens 'stoptober', dat vrijdag weer begint, gaan duizenden mensen proberen om vier weken lang te stoppen met roken en dat vervolgens vol te houden.
Stoptober wordt voor de achtste keer gehouden. De maand is een initiatief van onder meer het ministerie van Volksgezondheid, het Longfonds, de Hartstichting en KWF. Deelnemers krijgen onder meer via een app dagelijks begeleiding en steun bij hun poging. Volgens de organisatoren doen jaarlijks meer dan 50.000 Nederlanders mee met stoptober en delen zij ervaringen met elkaar op social media.
Bekende Nederlanders die dit jaar meedoen, zijn illusionist Hans Klok en zangeres Patricia Paay. "Voor mij was dat sigaretje een moment om tot rust te komen. Maar dat moet afgelopen zijn", zei Klok daarover eerder. En Paay: "Het is tijd om met deze slechte gewoonte af te rekenen. Roken is slecht. Voor je gezondheid, voor je stem, voor alles."
Volgens de organisatoren blijkt dat 28 dagen lang stoppen net lang genoeg is om te ervaren wat de positieve effecten zijn van stoppen met roken. De meeste ontwenningsverschijnselen zijn dan achter de rug. Uit wetenschappelijk onderzoek zou blijken dat mensen die het lukt om vier weken te stoppen, vijf keer meer kans hebben dan andere rokers om het blijvend vol te houden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Susan Smit gaat de onvoorwaardelijke steun van haar 'zuster in de kunst' Yvonne Keuls missen. Dat zegt de schrijfster van onder meer Tropenbruid naar aanleiding van het overlijden van Keuls, zondagavond. "Het zusterschap was voor haar geen holle kreet. Ze heeft er haar leven naar vormgegeven", zegt Smit.
4 minuten geledenEIJSDEN/MARGRATEN (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joseph Popolo, heeft maandag een kennismakingsgesprek met de burgemeester van Eijsden-Margraten, Alain Krijnen. Dat zegt een woordvoerder van die gemeente.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
7 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
9 uur geleden