Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stilstand geen optie voor baas Tata Steel

Stilstand geen optie voor baas Tata Steel

AMSTERDAM (ANP) - De harde ingrepen die Tata Steel eerder aankondigde zijn onder meer nodig om het bedrijf gereed te krijgen voor de toekomst. Topman Henrik Adam van Tata Steel Europe stelt in een gesprek met het ANP dat stilstand geen optie is en dat slagen gemaakt moeten worden op het gebied van modernisering en verduurzaming.

Tata-personeel en vakbonden protesteerden eerder deze week tegen de ophanden zijnde ingrepen. Bij het voormalige Hoogovens staan 1600 banen op de tocht. Adam zegt de zorgen die bij het personeel leven zeer serieus te nemen. Maar om de bedrijfsvoering te stroomlijnen worden alle Tata-onderdelen langs de meetlat gelegd, dus ook de winstgevende locatie in IJmuiden.

Adam benadrukt dat de staalindustrie een oude industrie is. Er zijn volgens hem harde noten te kraken om de toekomst van de staalsector in Europa veilig te stellen. Daarvoor zijn ook investeringen nodig. Al met al ziet hij de toekomst van de Europese staalsector zonnig in.

Prestatieverbetering

De transformatie heeft tot doel het bedrijfsresultaat met 10 procent te verbeteren tot 750 miljoen pond tegen maart 2021. Ongeveer driekwart van de prestatieverbetering zal komen van productiviteitsverbeteringen, minder bureaucratie en verhoogde verkoop van hoogwaardige staalsoorten. Besparingen op de arbeidskosten zijn goed voor het resterende deel.

Tata belooft bij de reorganisatie alle belanghebbenden in het proces te zullen betrekken. Adam voorziet ook een periode van uitvoerige discussies en overleggen.

Duidelijkheid

Personeel van Tata zei eerder geen heil te zien in de ingrepen. Volgens hen ontbreekt het aan een duidelijk plan. Frits Van Wieringen, voorzitter van de centrale ondernemingsraad van Tata Steel, sprak woensdag weer 2,5 uur met de leiding van het bedrijf. Het resultaat van die gesprekken is dat de leiding van Tata Steel Europe in overleg gaat met de leiding van het moederbedrijf in India, over eventuele aanpassingen van de voorstellen.

Van Wieringen hoopt en verwacht binnen een week duidelijkheid te krijgen. Tot die tijd zijn acties of stakingen door personeel opgeschort.

Meer uit Financieel

Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

15 minuten geleden
ECB besprak bij rentevergadering ook verhoging, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.

51 minuten geleden
Polderbaan Schiphol ruim een week buiten gebruik door onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol voert tussen maandag 4 en dinsdag 12 mei het jaarlijkse onderhoud uit aan de Polderbaan. De start- en landingsbaan is op werkdagen niet beschikbaar voor het luchtverkeer, meldt Schiphol.

52 minuten geleden
Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

2 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

2 uur geleden
ECB laat rente ongemoeid ondanks hogere inflatie door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.

2 uur geleden