Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stille tocht voor slachtoffers steekincident in Amsterdamse Pijp

Stille tocht voor slachtoffers steekincident in Amsterdamse Pijp

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben donderdagavond meegelopen in een stille tocht in de Amsterdamse wijk De Pijp, waar vrijdagavond vijf willekeurige personen werden neergestoken. Onder degenen die zich rond 18.30 uur verzamelden bij de plek waar een van hen, een 64-jarige man uit Amsterdam, overleed aan zijn verwondingen was burgemeester Femke Halsema. Ook Sebastiaan Capel, voorzitter van het stadsdeel Amsterdam Zuid, was er.

Op de plek liggen bloemen, deelnemers aan de stille tocht hadden ook bloemen bij zich. Veel aanwezigen droegen een mondkapje. Halsema liep een deel van de tocht mee. Zij sprak vooraf in de Oranjekerk met familie van de omgekomen man. Nabestaanden van het slachtoffer onthulden een tegel tegen zinloos geweld. Daarna vertrok de stille tocht die onder meer ging langs het huis in de Tolstraat waar de man woonde. Aan het balkon hingen witte en rode rozen. De stoet hield er stil. "Roy we houden van jou", riep iemand. Er klonk applaus, gejuich en gezang.

De tocht ging ook langs de plekken waar de andere slachtoffers, tussen de 21 en 28 jaar oud uit Amsterdam en Haarlem, gewond raakten. Zij werden overgebracht naar het ziekenhuis. Het Openbaar Ministerie liet eerder weten dat ze buiten levensgevaar zijn. Ze zijn afzonderlijk van elkaar neergestoken. Drie gewonden liggen nog in het ziekenhuis, meldde het OM donderdag.

Verdachte zit vast

"We hebben met z'n allen stilgestaan bij de zinloze moord op Roy", sprak stadsdeelvoorzitter Capel toen de stoet terug was bij het vertrekpunt. Het leggen van de tegel tegen zinloos geweld is volgens hem "een teken dat we dit niet willen accepteren". "Iemand die niemand kwaad deed, die er bij toeval was, dat die vermoord is. En dat u nu zonder hem moet voortleven. Ik kan me niet voorstellen hoe erg dat is." Hij noemde het ook mooi dat de stoet langs de plekken ging waar de andere slachtoffers werden neergestoken. "Die het gelukkig hebben overleefd, maar die ook zomaar het slachtoffer waren", aldus de stadsdeelvoorzitter. "Ook voor hen zal deze avond een ongelofelijke steun zijn om dit te verwerken en een plek te geven."

De politie gaat ervan uit dat één persoon verantwoordelijk was voor de steekpartij. Het motief is nog onbekend. Getuigen beschreven zijn gedrag als verward. Deze 29-jarige verdachte zit vast. Eerder deze week besliste de rechter-commissaris dat hij nog zeker twee weken langer in de cel moet blijven. Aangezien hij in beperkingen zit, en dus alleen contact mag hebben met zijn advocaat, zijn nadere details nog niet bekendgemaakt.

De stille tocht was alleen bedoeld voor nabestaanden, vrienden en buurtbewoners.

Meer uit Binnenland

Nederlandse Marine helpt bij doorzoeking gevangenis Sint Maarten

PHILIPSBURG (ANP) - Het mariniersdetachement op Sint Maarten heeft woensdag geholpen bij het doorzoeken van de Penitentiaire Inrichting Point Blanche op het eiland. Aanleiding hiervoor was een controle op het bezit van verboden goederen. Daarbij zijn drugs en slag- en steekwapens gevonden, meldt Defensie donderdag.

3 uur geleden
Dode door brand in flatgebouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een brand in een flatgebouw aan de Watertorenweg in Rotterdam is een dode gevallen, zo laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rijnmond weten.

3 uur geleden
Brand in duinen bij Ouddorp onder controle

OUDDORP (ANP) - De brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is onder controle, meldt de veiligheidsregio. In de nacht van donderdag op vrijdag blijft nog een aantal brandweervoertuigen ter plaatse om eventueel oplaaiende vuurhaarden te blussen. Vrijdagochtend gaat het waterschap het gebied verder "strippen" om vuur dat mogelijk nog in de grond zit te doven.

6 uur geleden
Tweeduizend vierkante meter natuur verwoest bij duinbrand Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de grote brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is tot dusver 2000 vierkante meter aan natuur verloren gegaan. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand ontstond donderdagmiddag en verspreidt zich sinds donderdagavond niet verder, maar is nog niet onder controle.

6 uur geleden
Natuurbrand bij Ouddorp breidt zich niet meer uit door stoplijnen

OUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.

10 uur geleden
Jeugddetentie geëist voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.

11 uur geleden
NL-alert afgegeven voor natuurbrand Ouddorp: verlaat het gebied

OUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.

11 uur geleden