Stille tocht voor omgekomen vrouwen Almelo
ALMELO (ANP) - Nabestaanden en belangstellenden lopen dinsdagavond in Almelo mee in een stille tocht ter nagedachtenis aan de twee vrouwen die vrijdag 17 september in die plaats om het leven kwamen door steekincidenten. De zaak is bekend geworden als het kruisboogincident, omdat de 28-jarige verdachte er ook van verdacht wordt dat hij na de steekpartijen met een kruisboog vanaf het balkon van zijn appartement heeft geschoten.
De slachtoffers uit Almelo zijn 52 en 70 jaar. Een 33-jarige vrouw uit de gemeente Rijssen raakte gewond.
De tocht start rond 18.30 uur vanuit de Paganinistraat, waar een van de vrouwen woonde, en loopt langs het woonhuis van het andere omgekomen slachtoffer. "Met deze stille tocht willen de nabestaanden, naast het herdenken van hun dierbaren, ook hun machteloosheid uiten", zo zei advocaat Sébas Diekstra eerder al namens de familie.
De politie kreeg die dag een melding van een steekpartij aan de M. Th. Steynstraat. Toen agenten daar aankwamen zagen ze de verdachte met een kruisboog op het balkon staan. Hij raakte bij zijn aanhouding gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft bij het incident geschoten.
Vorige week maandag bepaalde de rechter-commissaris dat de verdachte vanaf dat moment veertien dagen langer in hechtenis moest blijven.
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
4 uur geleden