Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stille tocht voor door stalker gedode vrouw in Roermond

Stille tocht voor door stalker gedode vrouw in Roermond

ROERMOND (ANP) - In Roermond wordt dinsdagavond een stille tocht gehouden voor de vrouw die afgelopen woensdagavond in haar woning werd doodgeschoten door een man die haar stalkte. De tocht wordt georganiseerd door de familie van de gedode vrouw.

De tocht is bedoeld "om ons verdriet met iedereen te delen die daar behoefte aan heeft", aldus de familie van de vrouw op Facebook. De stoet vertrekt dinsdagavond om 20.30 uur vanaf de parkeerplaats van het ziekenhuis, waar de vrouw werkte, naar haar woning aan de Kasteel Hillenraedtstraat in de wijk Donderberg, waar ze werd doodgeschoten. Voor het huis is een stil moment. Dan kan iedereen een bloemetje of kaartje neerleggen.

"We hebben de uitdrukkelijke wens om deze tocht in het gezelschap van vrienden en bekenden te bewandelen, zonder pers", aldus de familie. "We rekenen op respect voor deze beslissing."

Meermaals met de dood bedreigd

De politie kreeg vorige week woensdagavond een melding dat iemand in een woning aan de Kasteel Hillenraedtstraat in Roermond suïcidaal zou zijn. Toen agenten arriveerden, hoorden ze schoten in de woning en riepen versterking op. Eenmaal binnen vonden agenten de twee lichamen, van de bewoonster en van de man. Verder was niemand in de woning aanwezig. Volgens de politie was verder niemand bij het schietincident betrokken.

De man had de vrouw gestalkt, bevestigde de politie. Volgens familie en vrienden al een hele tijd, sinds de vrouw de relatie met de man verbroken had. Daarop zou de man haar meermaals met de dood bedreigd hebben.

De politie heeft het onderzoek naar de schietpartij inmiddels afgesloten, liet een woordvoerster van de politie maandag weten. Over de conclusies daarvan deed zij verder geen mededelingen. Wel volgen er nog gesprekken met de instanties die bij de zaak betrokken waren.

Meer uit Binnenland

Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

36 minuten geleden
Roetdeeltjes en brandresten bij nablussen brand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.

37 minuten geleden
Code geel in Waddengebied voor maandagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.

2 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur zakt ook in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.

3 uur geleden
Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Lokaal eerste vorst van najaar gemeten, meldt Buienradar

HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.

6 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

8 uur geleden