Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijging van het aantal woninginbraken op Tholen

Stijging van het aantal woninginbraken op Tholen

THOLEN - Volgens Roy Zeilstra van PvdA/Groenlinks is er de laatste jaren sprake van en forse toename van het aantal inbraken op Tholen. Hij vroeg de gemeente om maatregelen om deze aantallen snel weer omlaag te brengen. Volgens de gemeente is er gelukkig geen sprake van een forse stijging, maar ook het college van B&W vindt een grote politie-inzet zeker zeer wenselijk: “Maar het personele tekort binnen de politie is groot.”

Zeilstra maakt zich zorgen over het aantal inbraken binnen de gemeente Tholen. Volgens hem wordt er de laatste tijd veel meer ingebroken. Hij doelt tevens op inbraken in bijvoorbeeld bedrijfspanden, maar de gemeente spitst het antwoord toe op woninginbraken: “De cijfers betreffende inbraken in woningen worden door het district Markiezaten periodiek verstrekt. Inbraken bij bedrijven vallen daar niet onder”, zo licht men toe.In 2017 werd er 50 keer ingebroken en 8 keer in de eerste twaalf weken van het jaar. In 2018 was dat respectievelijk 37 en 8 keer. In 2019 36 en 12 keer, in 2020 46 en 2 keer en in 2021 42 en 14 keer. Dit jaar werd er echter al 22 keer ingebroken in slechts de eerste 12 weken van het jaar, zo laat de gemeente weten. “Op basis van deze cijfers kan worden gesteld dat een verhoging is waar te nemen in vergelijking tot dezelfde periode in voorgaande jaren, maar gedurende het jaar zijn er schommelingen, daarmee zijn tussentijdse cijfers niet zonder meer door te trekken. Feit is wel dat er sprake is van verhoging.”

De gemeente Tholen zet al in op preventieve maatregelen voor inwoners. “Inwoners worden via social media geïnformeerd over het nemen van preventieve maatregelen. Jaarlijks wordt, voorafgaand aan zogenaamde ‘donkere dagen’, aandacht aan inbraakpreventie besteed. De welkomstenveloppe voor nieuwe inwoners bevat onder andere ook informatie met betrekking tot het nemen van maatregelen en inwoners worden geïnformeerd over Buurtpreventie. In diverse kernen zijn WhatsApp Buurtpreventie groepenactief en in de kernen Sint-Maartensdijk en Tholen zijn vrijwilligers van de Buurtpreventie actief die tijdens hun rondes onveilige situaties signaleren en bewoners daarop attent maken”, zegt men. 

Zeilstra vroeg het college of met de huidige stijging een extra wijkagent op zijn plaats is. “Wij achten een grotere inzet van wijkagenten in de gemeente zeer gewenst, maar de eerlijkheid gebied te zeggen, dat de mogelijkheden beperkt zijn: het personele tekort binnen de politie is groot en het is niet mogelijk om heel snel extra personeel aan te trekken. De ureninzet van de politie wordt berekend naar rato van het aantal inwoners. Naast de inzet van de huidige twee wijkagenten zijn voor de gemeente Tholen ook agenten werkzaam met andere taakaccenten zoals jeugd, dierenwelzijn en coördinatie.

PvdA/Groenlinks wil weten wat voor maatregelen het college nog verder wil nemen. “Gemeenten spelen een cruciale rol bij het succes van het Politie Keurmerk Veilig Wonen (PKVW). Bij nieuwbouw en renovatie kunnen afspraken worden gemaakt met projectontwikkelaars en woningcorporatiesom het PKVW zo vroeg mogelijk in de (ver)bouwplannen op te nemen. Op deze wijze zou een verbetering van de veiligheid en het veiligheidsgevoel van bewoners kunnen worden bereikt. Onderzocht wordt of het gewenst is het PKVW als eis op te nemen in de Omgevingsvergunning”, zo besluit B&W. 

Meer uit Tholen

Carbid Stichting Tholen reikt cheques uit aan De Zonnebloem en Tholen Sterk

THOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.

5 uur geleden
Tholen viert Internationale Vrouwendag met bezoek aan atelier en een lunch

THOLEN - Internationale Vrouwendag wordt aanstaande zaterdag op Tholen gevierd met een aanvullend programma. Naast het hijsen van de vlag wordt er een kijkje genomen in het atelier van Monique van den Hout en vindt er een lunch plaats.

8 uur geleden
WHS klimt naar vierde plek, Tholense Boys valt om in tweede helft [SPEELRONDE 14/16]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.

1 dag geleden
Deze kleine klas van Het Kompas strijdt tegen textielafval: ‘We gaan eerste worden!’

ANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint. 

1 dag geleden
Druk op woningmarkt Tholen is afgelopen vier jaar verder afgenomen

THOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.

1 dag geleden
Warmste 3 maart ooit: ‘De komende dagen mogelijk opnieuw warmterecords’

THOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.

2 dagen geleden
Onrust bij bewoners over sloop van hun huurwoningen in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.

2 dagen geleden