Stijgende lijn verkopen nieuwe auto's zet door
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is vorige maand opnieuw gestegen, met bijna 24 procent vergeleken met februari vorig jaar. Volgens cijfers van de brancheorganisaties BOVAG, RAI Vereniging en dataspecialist RDC werden er in februari 28.128 personenauto’s op kenteken gezet.
In januari bedroeg de verkoopstijging nog 6,5 procent. "De positieve verkooptrend van januari zet steviger door. We kunnen constateren dat er qua nieuwverkoop weer licht aan het einde van de tunnel gloort", stellen de organisaties.
Zij gaven eerder al aan dat de beschikbaarheid van computerchips en andere auto-onderdelen aan de beterende hand is, waardoor meer nieuwe auto's de showrooms uit kunnen. "Duidelijk te zien is dat de leveringen vanuit fabrikanten weer op gang zijn gekomen", zeggen de brancheorganisaties woensdag.
Kia en Hyundai
De Koreaanse merken Kia en Hyundai werden afgelopen maand het meest verkocht, in totaal respectievelijk 2295 en 1975 stuks. Ook Volkswagen (1820), Ford (1785) en Toyota (1742) deden het goed.
Voor dit jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging een totale verkoop van 340.000 auto’s. Dat is een plus van 9 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet ambitieuze hervormingen doorvoeren om het woningtekort op te lossen. Daarvoor pleit het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het fonds noemt voorgestelde maatregelen in het coalitieakkoord nuttig, maar dringt daarbovenop aan op een herziening van huurmarktregels en gunstiger beleid voor private ontwikkelaars en woningbeleggers.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Wouter Koolmees is herbenoemd als president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen voor een periode van vier jaar. De voormalige minister van Sociale Zaken trad op 1 november 2022 aan als topman van de NS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.
2 uur geleden