Stijgende lijn verkopen nieuwe auto's zet door
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is vorige maand opnieuw gestegen, met bijna 24 procent vergeleken met februari vorig jaar. Volgens cijfers van de brancheorganisaties BOVAG, RAI Vereniging en dataspecialist RDC werden er in februari 28.128 personenauto’s op kenteken gezet.
In januari bedroeg de verkoopstijging nog 6,5 procent. "De positieve verkooptrend van januari zet steviger door. We kunnen constateren dat er qua nieuwverkoop weer licht aan het einde van de tunnel gloort", stellen de organisaties.
Zij gaven eerder al aan dat de beschikbaarheid van computerchips en andere auto-onderdelen aan de beterende hand is, waardoor meer nieuwe auto's de showrooms uit kunnen. "Duidelijk te zien is dat de leveringen vanuit fabrikanten weer op gang zijn gekomen", zeggen de brancheorganisaties woensdag.
Kia en Hyundai
De Koreaanse merken Kia en Hyundai werden afgelopen maand het meest verkocht, in totaal respectievelijk 2295 en 1975 stuks. Ook Volkswagen (1820), Ford (1785) en Toyota (1742) deden het goed.
Voor dit jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging een totale verkoop van 340.000 auto’s. Dat is een plus van 9 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
13 uur geleden