Stichting ‘Tholen ziet je’ krijgt vorm
THOLEN - We kunnen allemaal wel eens wat hulp gebruiken. Hulp bij kleine werkzaamheden rond huis of juist hulp in de vorm van gezelschap, samen wandelen of fietsen. Niet iedereen heeft dan een netwerk om zich heen waarop teruggevallen kan worden.
De stichting ‘Tholen ziet je’ is een initiatief van een aantal vrijwilligers om deze hulp wel te kunnen bieden. Doel van de stichting is om inwoners van de kern Tholen een leven lang aangenaam te kunnen laten wonen in Tholen.
In oprichting
De oprichting van de stichting is bijna een feit. “Maar voordat we echt aan de slag kunnen, moet er nog veel gebeuren. Het is bijvoorbeeld belangrijk om voldoende vrijwilligers te hebben die de gevraagde hulp kunnen bieden. Dit betekent dat we op zoek moeten naar geschikte vrijwilligers. Gelukkig hebben we al een aantal mensen dat heeft aangegeven vrijwilliger te willen zijn. Daarnaast moeten inwoners van Tholen natuurlijk weten dat de stichting er is en voor welke dingen ze aan kunnen kloppen. Zodra ook dit allemaal rond is, kunnen we daadwerkelijk aan de slag. Dan kunnen we hulpvraag en hulpaanbod aan elkaar koppelen”, aldus Aad Prins, voorzitter van de initiatiefgroep ‘Tholen ziet je’.
Hoe nu verder?
Achter de schermen wordt door verschillende vrijwilligers hard gewerkt om het zorginitiatief in te kunnen richten om zo vraag en aanbod samen te kunnen brengen. Ondertussen wordt ook gewerkt aan de naamsbekendheid: er komt een website en de social mediakanalen facebook en instagram zijn al in de lucht. Volg de komende tijd deze kanalen en deze krant voor meer informatie!
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Na weken van zon, droogte en tropische temperaturen ziet de wereld er deze maandag ineens heel anders uit. De regen is terug en het is flink koeler. Is de zomer daarmee nu al voorbij? Nog niet, zegt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline. Maar voorlopig zijn we de hitte wel even kwijt.
17 uur geledenPOORTVLIET - De toekomst van de dorpshuisfunctie in Poortvliet zorgt opnieuw voor politieke vragen. Zowel het CDA als FvD heeft het college om opheldering gevraagd over de nieuwe multifunctionele accommodatie (mfa), de gymzaal en de manier waarop inwoners bij de plannen worden betrokken.
20 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen voert op maandag 22 september een proefsluiting uit van het keermiddel in de haven van Tholen. De werkzaamheden duren de hele dag.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Drie kunstenaars uit Oud-Vossemeer nodigden de jeugd van groep 5 tot en met 8 uit voor een gratis kennismakingsworkshop om kunst te komen maken in hun ateliers. Zo konden ze kennismaken met nieuwe materialen en ervaren hoe het is om in een atelier te werken als een echte kunstenaar, om vervolgens het werk te exposeren.
2 dagen geledenTHOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 15 augustus terecht in het stadhuis van Tholen. Tijdens het Stadhuisconcert staat de altviool centraal. De van oorsprong Australische altvioliste Michelle Pritchard speelt samen met pianist Rien Balkenende werken van Arnold Bax en Henri Vieuxtemps. Het concert begint om 15.30 uur en wordt georganiseerd door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.
3 dagen geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan vaak pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren. Maak een afspraak voor de GRATIS prothesecheck. Waarom is zo'n controle eigenlijk nodig? Daar zijn een paar goede redenen voor.
3 dagen geleden