Stichting ‘Tholen ziet je’ krijgt vorm
THOLEN - We kunnen allemaal wel eens wat hulp gebruiken. Hulp bij kleine werkzaamheden rond huis of juist hulp in de vorm van gezelschap, samen wandelen of fietsen. Niet iedereen heeft dan een netwerk om zich heen waarop teruggevallen kan worden.
De stichting ‘Tholen ziet je’ is een initiatief van een aantal vrijwilligers om deze hulp wel te kunnen bieden. Doel van de stichting is om inwoners van de kern Tholen een leven lang aangenaam te kunnen laten wonen in Tholen.
In oprichting
De oprichting van de stichting is bijna een feit. “Maar voordat we echt aan de slag kunnen, moet er nog veel gebeuren. Het is bijvoorbeeld belangrijk om voldoende vrijwilligers te hebben die de gevraagde hulp kunnen bieden. Dit betekent dat we op zoek moeten naar geschikte vrijwilligers. Gelukkig hebben we al een aantal mensen dat heeft aangegeven vrijwilliger te willen zijn. Daarnaast moeten inwoners van Tholen natuurlijk weten dat de stichting er is en voor welke dingen ze aan kunnen kloppen. Zodra ook dit allemaal rond is, kunnen we daadwerkelijk aan de slag. Dan kunnen we hulpvraag en hulpaanbod aan elkaar koppelen”, aldus Aad Prins, voorzitter van de initiatiefgroep ‘Tholen ziet je’.
Hoe nu verder?
Achter de schermen wordt door verschillende vrijwilligers hard gewerkt om het zorginitiatief in te kunnen richten om zo vraag en aanbod samen te kunnen brengen. Ondertussen wordt ook gewerkt aan de naamsbekendheid: er komt een website en de social mediakanalen facebook en instagram zijn al in de lucht. Volg de komende tijd deze kanalen en deze krant voor meer informatie!
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.
19 uur geledenTHOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.
23 uur geledenTHOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.
1 dag geledenTHOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.
1 dag geledenTHOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.
2 dagen geledenZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.
2 dagen geleden