Stichting ‘Tholen ziet je’ krijgt vorm
THOLEN - We kunnen allemaal wel eens wat hulp gebruiken. Hulp bij kleine werkzaamheden rond huis of juist hulp in de vorm van gezelschap, samen wandelen of fietsen. Niet iedereen heeft dan een netwerk om zich heen waarop teruggevallen kan worden.
De stichting ‘Tholen ziet je’ is een initiatief van een aantal vrijwilligers om deze hulp wel te kunnen bieden. Doel van de stichting is om inwoners van de kern Tholen een leven lang aangenaam te kunnen laten wonen in Tholen.
In oprichting
De oprichting van de stichting is bijna een feit. “Maar voordat we echt aan de slag kunnen, moet er nog veel gebeuren. Het is bijvoorbeeld belangrijk om voldoende vrijwilligers te hebben die de gevraagde hulp kunnen bieden. Dit betekent dat we op zoek moeten naar geschikte vrijwilligers. Gelukkig hebben we al een aantal mensen dat heeft aangegeven vrijwilliger te willen zijn. Daarnaast moeten inwoners van Tholen natuurlijk weten dat de stichting er is en voor welke dingen ze aan kunnen kloppen. Zodra ook dit allemaal rond is, kunnen we daadwerkelijk aan de slag. Dan kunnen we hulpvraag en hulpaanbod aan elkaar koppelen”, aldus Aad Prins, voorzitter van de initiatiefgroep ‘Tholen ziet je’.
Hoe nu verder?
Achter de schermen wordt door verschillende vrijwilligers hard gewerkt om het zorginitiatief in te kunnen richten om zo vraag en aanbod samen te kunnen brengen. Ondertussen wordt ook gewerkt aan de naamsbekendheid: er komt een website en de social mediakanalen facebook en instagram zijn al in de lucht. Volg de komende tijd deze kanalen en deze krant voor meer informatie!
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het is weer zover. De 56e Kleine Tour staat voor de deur en rijdt binnenkort, om precies te zijn van 10 tot en met 15 augustus, weer door West-Brabant, Tholen en een stukje door België. Alle 18 ploegen, 216 renners en ruim 100 medewerkers en ploegleiders staan te trappelen om te beginnen en er een fantastische week van te maken.
9 uur geledenTHOLEN - Tholen doet het op het gebied van duurzaamheid slechter dan de meeste andere gemeenten in Nederland. Uit onderzoek van Energievergelijk.nl blijkt dat Tholen buiten de top 200 valt in de landelijke ranglijst. Vooral het aantal energiezuinige woningen scoort laag. Met zonnepanelen gaat het wel de goede kant op.
14 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het aantal meldingen van de geelpoothoornaar (voorheen Aziatische hoornaar) blijft flink toenemen. In steeds meer plaatsen worden tientallen hoornaars gevangen en nieuwe nesten ontdekt. Volgens ongediertebestrijder Richard Piké komen er al enkele jaren steeds meer meldingen binnen.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen mocht vorig jaar iets meer nieuwe inwoners verwelkomen dan dat er mensen vertrokken. Vooral vanuit Bergen op Zoom kwam relatief veel nieuwe aanwas. Wie Tholen juist achter zich liet, ging het vaakst in Bergen op Zoom wonen. Dat blijkt uit nieuwe CBS-cijfers.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.
2 dagen geledenTHOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend. Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.
3 dagen geleden