Stichting STAD houdt na meer dan 20 jaar op met bestaan
THOLEN - Stichting STAD houdt op met bestaan. Na meer dan 20 jaar activiteiten te hebben georganiseerd voor de Thoolse jeugd, stopt de stichting met haar activiteiten. “We kijken met trots terug op alles wat wij als klein bestuur, met een kleine groep betrokken vrijwilligers, hebben georganiseerd.”
Stichting STAD was op Tholen onder andere verantwoordelijk voor het organiseren van het rommelpotten op Oudjaarsdag, de viering van Koninginnedag en de Koningsspelen. Maar ook de ijsvereniging was onderdeel van de stichting.
“Als laatste activiteit hebben wij de intocht van Sinterklaas overgenomen van Ondernemersvereniging Tholen”, aldus de stichting. “Natuurlijk konden we rekenen op hulp van meerdere betrokken vrijwilligers en andere organisaties en bedrijven.”
Opheffen
De afgelopen jaren werd het voor de stichting steeds moeilijker om vrijwilligers te vinden. “We willen innoveren en blijvend aansluiting vinden bij de Thoolse bevolking, maar het miste aan slagkracht.” De knoop doorhakken om de stichting op te heffen is uiteindelijk definitief geworden, doordat enkele bestuursleden aangaven op korte termijn terug te willen treden na tientallen jaren trouwe en actieve dienst.
Stichting Tholen Sterk
Stichting Tholen Sterk neemt de organisatie van de sinterklaasintocht in Tholen over van stichting STAD. “We hebben er het volste vertrouwen in dat de organisatie van de sinterklaasintocht bij Tholen Sterk in zeer goede handen is.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.
7 uur geledenSINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service
10 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
2 dagen geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
3 dagen geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
3 dagen geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
4 dagen geleden