Stichting STAD houdt na meer dan 20 jaar op met bestaan
THOLEN - Stichting STAD houdt op met bestaan. Na meer dan 20 jaar activiteiten te hebben georganiseerd voor de Thoolse jeugd, stopt de stichting met haar activiteiten. “We kijken met trots terug op alles wat wij als klein bestuur, met een kleine groep betrokken vrijwilligers, hebben georganiseerd.”
Stichting STAD was op Tholen onder andere verantwoordelijk voor het organiseren van het rommelpotten op Oudjaarsdag, de viering van Koninginnedag en de Koningsspelen. Maar ook de ijsvereniging was onderdeel van de stichting.
“Als laatste activiteit hebben wij de intocht van Sinterklaas overgenomen van Ondernemersvereniging Tholen”, aldus de stichting. “Natuurlijk konden we rekenen op hulp van meerdere betrokken vrijwilligers en andere organisaties en bedrijven.”
Opheffen
De afgelopen jaren werd het voor de stichting steeds moeilijker om vrijwilligers te vinden. “We willen innoveren en blijvend aansluiting vinden bij de Thoolse bevolking, maar het miste aan slagkracht.” De knoop doorhakken om de stichting op te heffen is uiteindelijk definitief geworden, doordat enkele bestuursleden aangaven op korte termijn terug te willen treden na tientallen jaren trouwe en actieve dienst.
Stichting Tholen Sterk
Stichting Tholen Sterk neemt de organisatie van de sinterklaasintocht in Tholen over van stichting STAD. “We hebben er het volste vertrouwen in dat de organisatie van de sinterklaasintocht bij Tholen Sterk in zeer goede handen is.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
58 minuten geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
3 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
21 uur geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - Veiling Sint-Annaland zet een stap richting de toekomst en gaat digitaal veilen. Deze keuze past bij de veranderingen in de markt en het lagere aantal kopers dat nog op locatie aanwezig is. Met deze stap blijft de veiling doen waar zij voor staat: het organiseren en verbeteren van de afzet en de prijs van de aardappelen van haar leden.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."
1 dag geledenTHOLEN - In samenwerking met de gemeente organiseert het 4 mei Comité weer de Dodenherdenking in Tholen. De plechtigheid vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark bij de Vossemeersepoort. Inwoners zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en samen stil te staan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
2 dagen geleden