
Stichting Ruilwinkel op Walcheren start tekenwedstrijd in zoektocht naar een locatie
MIDDELBURG - Stichting Ruilwinkel op Walcheren is op zoek naar een geschikte locatie in Middelburg om de activiteiten van de organisatie verder uit te bouwen. De stichting is in dat kader een actie gestart in samenwerking met de zelfstandig adviseur van de RegioBank in Middelburg, Corstanje Assurantiën.
De Ruilwinkel op Walcheren is gestart in 2021. In 2022 werd het een stichting met een ANBI-status. De ruilwinkel maakt ruilen van goederen mogelijk voor iedereen. Geld speelt geen enkele rol in het geheel. Het is een sociaal- maatschappelijk initiatief op vrijwillige basis. Naast het stichtingsbestuur heeft de Ruilwinkel zestien vrijwilligers. De organisatie werkt vanuit een visie en een missie aan circulaire doelen, verantwoorde productie en consumptie, economische keuzevrijheid, gezondheid en gelijkheid.
Hoe de Ruilwinkel werkt
Als lid open je een gratis ‘deelrekening’ waarop je waardepunten spaart door spullen te brengen die je zelf niet meer nodig hebt. Met die waardepunten kun je later zelf gratis komen winkelen. Ruilwinkels hebben zich overal al bewezen, maar op Walcheren is er nog geen fysieke locatie beschikbaar. Daarom is de stichting hard op zoek naar een ruimte waar de dromen waargemaakt kunnen worden en zoekt de organisatie naar geïnteresseerde ondernemers, andere stichtingen, een makelaar, of andere organisaties die mogelijk zouden kunnen helpen bij het vinden van een betaalbare locatie. De stichting heeft al wel evenementen georganiseerd voor de gemeente, de wijk en de zorg aan de hand van een zogenoemd Ruilrad, een ‘Langspeelplaat DJ’. Ervaringen worden gedeeld op website, Facebook en Instagram.
Meedoen met de teken- en ontwerpwedstrijd
Wil je meedoen aan de actie van de stichting? Dat kan. Maak een tekening of een ontwerp van jouw ideale Ruilwinkel op Walcheren. Je mag ook aangeven welke spullen je graag zou willen ruilen in de winkel. Je kunt je afgeven bij de RegioBank in Middelburg. De zelfstandig adviseur is iedere werkdag tussen 09:00 en 16:00 uur aanwezig in het kantoor aan Karel Doormanplein 30, 4335 GD Middelburg. Je mag ook een mail sturen naar naar [email protected]. De winnaar wordt bekendgemaakt op 23 juni 2023 op de website www.ruilwinkelwalcheren.nl. Prijzen zijn beschikbaar gesteld door Wolter Vos Kappers, De Drvkkery en RegioBank Middelburg.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
6 uur geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
8 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
13 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
14 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
17 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
1 dag geleden