
Stichting Jayden stopt: 'Een goed moment, maar wel een dubbel gevoel'
GOES - Met de laatste aflevering van de Nightrun Goes komt er een einde aan tien jaar evenement van Stichting Jayden. De stichting die vocht tegen neuroblastoom kinderkanker stopt officieel op 20 november, de dag dat hun zoon en naamgever Jayden dertien jaar zou zijn geworden. “Het is mooi geweest”, zegt zijn vader Rob Faasse.
Rob en Jolanda Faasse verloren hun zoontje Jayden toen hij twee jaar was aan neuroblastoom kinderkanker. Kort na zijn dood besloten de Goesenaren een stichting op te zetten waarmee ze zoveel mogelijk geld wilden ophalen voor het gevecht tegen de ziekte. “Ik weet dat we onszelf ten doel stelden om 60.000 euro op te halen”, zegt Sabine Maas, die als oud-collega van Rob vanaf het begin is betrokken bij Stichting Jayden.
Donaties
Het is iets meer geworden. De stichting heeft het afgelopen decennium meer dan één miljoen euro opgehaald voor onderzoek naar neuroblastoom. Ze deed met meestal sportieve evenementen die een begrip werden in Goes en omgeving: de spinningmarathon Biking for Bikkel, toer- en MTB-tochten, de Zeeuwse Obstaclerun en de Nightrun Goes. Daarnaast kreeg de stichting veel donaties van bedrijven en ondersteunen tal van mensen de stichting met eigen acties en evenementen. “Jayden is echt een begrip geworden in Goes. Vrijwel iedereen kende de stichting”, zegt Sabine. “Natuurlijk is het een dubbel gevoel, maar het is een mooi moment te stoppen”, gaat Rob verder. “De aanleiding was ontzettend verdrietig, maar als je ziet wat we hebben opgehaald, dan geeft dat een voldaan gevoel. Ik ben zelfs best een beetje trots. Het is heel veel geld. Dat had ik, toen we begonnen, niet durven dromen.” Hij en zijn vrouw Jolanda hebben lang getwijfeld of ze zouden stoppen. “Het is hun beslissing geweest”, zegt Sabine. “Dan is het ook goed. Ik snap hen wel. Ergens moet er een einde aan zitten. Het kost ontzettend veel tijd en energie, maar we hebben altijd alles gedaan met Jayden in het achterhoofd.”
Racoon
Zowel hij als Sabine zegt dat de steun van de band Racoon - zanger Bart van der Weide was vroeger een buurjongen van Rob - enorm heeft geholpen. De band werd ambassadeur van de stichting, haalde geld op tijdens concerten, organiseerde drie keer het benefiet Racoon and Friends op de Grote Markt en bracht in 2011 de single ‘Don’t give up the fight’ uit, over het verlies van Jayden. “We zijn die mannen enorm dankbaar”, zegt Rob. “Voor mij en Jolanda is het nummer een hoogtepunt van de afgelopen tien jaar. Dat is puur persoonlijk. Het is zo ontzettend mooi.”
Het laatste evenement van Stichting Jayden is de Nightrun, die vrijdag plaatsvindt in de binnenstad van Goes. “We willen nog één keer pieken”, zegt Sabine. “We willen eruit met een knaller”, zegt Rob.
Startbewijzen
Dat lijkt het wel te gaan worden. De 1500 startbewijzen zijn uitverkocht. Opnieuw hebben tientallen vrijwilligers zich gemeld om alles in goede banen te leiden. Ook krijgt de stichting hulp van organisaties, artiesten en bedrijven, zoals onze hoofdsponsor, die extra geld beschikbaar heeft gesteld voor de laatste editie. “We kunnen nog meer uitpakken”, zegt Sabine. “De bereidwilligheid onder alle mensen is ontzettend groot. Dat houdt niet op. We zouden zo nog tien jaar kunnen doorgaan.”
Villa Joep
De stichting Villa Joep, waarmee Stichting Jayden al samenwerkte, gaat verder met de strijd tegen neuroblastoom kinderkanker.
Meer informatie over Stichting Jayden is te vinden op www.stichtingjayden.nl. Over Villa Joep: www.villajoep.nl.
Meer uit Beveland
GOES - De gemeente Goes begint een proef met hospitaverhuur. Daarmee is Goes de eerste provincie in Zeeland die dit mogelijk maakt. Het oplossen van het woningtekort is een van de redenen om hospitaverhuur toe te staan.
6 uur geledenGOES - Feike Huijbregsen van basisschool De Wereldwijzer uit Goes heeft gisteren de Zeeuwse provinciale finale van De Nationale Voorleeswedstrijd gewonnen. Feike vertegenwoordigt de provincie Zeeland op 20 mei tijdens de landelijke finale in Utrecht.
8 uur geledenGOES - Provincie Zeeland zet zich samen met de onderwijsinstellingen, andere overheden en het bedrijfsleven in op het behouden en aantrekken van jong talent in Zeeland. Ze willen hiermee de provincie versterken.
9 uur geleden'S-GRAVENPOLDER - Een oldtimer is gistermiddag ernstig beschadigd bij een autobrand in 's-Gravenpolder. De brandweer werd ingezet.
13 uur geledenBORSSELE - Dinsdagavond is een traumahelikopter ingezet na een ernstig verkeersongeluk op de Kaaiweg in Borssele. Het slachtoffer (19) is met spoed per helikopter overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam.
1 dag geledenGOES - Stichting Rondom de Stenen Brug pakt dit jaar weer groots uit met Koningsdag. Op zaterdag 26 april de hele dag van alles te beleven voor jong en oud. Van stormbanen en schilderwedstrijden tot liveoptredens en een steltenact.
1 dag geledenGOES - Afgelopen vrijdag werd de Grote Markt in Goes omgetoverd tot een waar canvas voor een krijttekening van zeven bij twaalf meter.
1 dag geleden