Stichting De Griffioen krijgt lening van Goes en kan gaan verbouwen
WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes wil 225.000 euro lenen aan stichting De Griffioen in Wolphaartsdijk.
De stichting wil het gebouw kopen voor één euro om het daarna te verhuren aan de exploitanten. De gemeente ging akkoord met die constructie, gaf drie ton mee voor achterstallig onderhoud, beloofde garant te staan voor een bedrag van 75.000 euro en daarnaast tien jaar lang 15.000 euro per jaar te geven voor onderhoud.
Verbouwen
De stichting heeft gevraagd of ze de 75.000 euro en tien keer 15.000 euro in één keer kan krijgen, omdat ze dan goed kan verbouwen. Het gebouw zou beter te exploiteren zijn en het zou het aanvragen van subsidies makkelijker maken. “We willen dat doen, maar hebben wel gezegd dan meer zekerheid te willen”, verklaart wethouder Loes Meeuwisse het hoe en waarom van de lening.
Afstoten
De gemeente besliste in 2017 dat ze het pand wilde afstoten. De kosten stonden niet in verhouding tot het gebruik en de opbrengsten. Inwoners van Wolphaartsdijk kwamen tegen het plan in opstand.
Na alle ophef werd een stichting opgericht, die het beheer op zich heeft genomen. Ze heeft twee exploitanten gevonden die in het gebouw een bed and breakfast en een restaurant willen realiseren. Daarnaast zorgen ze dat de dorpshuisfunctie behouden blijft. Goes heeft voor de zekerheid een hypotheekrecht gevestigd op het monument van 525.000 euro.
Meer uit Beveland
NOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.
37 minuten geledenGOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.
4 uur geledenGOES - In de Goese serviceflat De Horst is het deze week dubbel feest. Twee echtparen, die naast elkaar wonen, vierden namelijk hun 65-jarig huwelijk.
6 uur geledenGOES - Vanaf maandag 10 november is een deel van de Edisonstraat in Goes afgesloten voor verkeer. De afsluiting is nodig vanwege de aanleg van een nieuwe ringbaan tussen de rotondes Kompasplein en Voltaplein. De werkzaamheden duren tot eind december, waarna de Edisonstraat weer wordt opengesteld.
8 uur geledenBORSELE - Van vrijdag 7 november tot en met donderdag 18 december kunnen inwoners en bedrijven reageren op de concept-voorkeursroute voor het waterstofnetwerk in Zuidwest-Nederland. Het netwerk, ontwikkeld door Hynetwork in opdracht van het ministerie van Klimaat en Groene Groei, moet een belangrijke schakel worden in de verduurzaming van de Nederlandse industrie.
13 uur geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - De vijf Bevelandse gemeenten - Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal - staan ook dit jaar samen op Contacta 2025. Bezoekers vinden hen bij stand 219, waar zij laten zien hoe ze samenwerken aan een toekomstbestendige regio. De thema's dit jaar zijn Beleving, Water en Arbeidsintegratie.
1 dag geledenU raadt het al, we zijn in de Wijngaardstraat. Die is dermate smal dat het me niet lukte om de totale Sint Josephschool breeduit op de foto te krijgen. Aldus een stijve nek geriskeerd, maar.... het kruis bovenin is zichtbaar! Vorige keer zagen we al dat het vergelijkbare stenen kruis op de Sint Jacobusschool aan de Vlasmarkt - om de hoek dus - is verdwenen, helaas. De Sint Josephschool werd begin vorige eeuw gebouwd als rooms-katholieke jongensschool voor ULO. Het gebouw grenst dus links aan de Sint Jacobusschool en aan de achterkant aan de rooms-katholieke 'bewaar- en fröbelschool' (met inwonende zusters) aan de Stalstraat. Alle drie de gebouwen kwamen uit op dezelfde binnentuin, zodat je bij wijze van spreken een katholieke enclave in het centrum van Goes had. Zeker als we weten dat er ook een kapel bij hoorde én een imitatie-Lourdesgrot, waarover straks meer. Sinds 1986 herbergen de fraaie gebouwen appartementen. De Sint Jozefschool functioneert momenteel als Jongerenhuis de Bevelanden, waar 17-23-jarigen zonder thuis met begeleiding wonen, voor een paar jaar.
1 dag geleden