Stewart sprak nog met Van Nistelrooij en ziet geen oud zeer
EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart heeft de voorbije periode nog contact gehad met Ruud van Nistelrooij, die kort voor het einde van het vorige seizoen plotseling opstapte als trainer van PSV. De oud-spits voelde niet genoeg draagvlak en steun vanuit de club.
"Niet alleen ik heb nog contact met Ruud gehad", aldus Stewart, directeur voetbalzaken van PSV. "Ruud is een grootheid. Als speler maar ook hoe hij de club als trainer geleid heeft. Dat heeft hij uitstekend gedaan. Helaas is het gelopen zoals het is gelopen. Ik merk niets van oud zeer."
Stewart ziet het opstappen van Van Nistelrooij niet als reden vanuit de directie iets te veranderen in de manier van communiceren met de trainersstaf en spelers. "Ik heb gehoord en gelezen dat spelers zouden hebben geklaagd, maar dat was niet aan de orde. Ik denk dat het normaal is dat we gedurende het seizoen met spelers spreken, daar zal niets in veranderen."
Bosz enige kandidaat
PSV kwam in de zoektocht naar een opvolger voor Van Nistelrooij uit bij Peter Bosz. "We hadden maar één kandidaat en dat was Bosz", aldus Stewart. "We willen met PSV dominant en attractief gaan spelen. Daar is een hoofdcoach heel belangrijk in. Bosz heeft over een langere periode bewezen dat hij dat beheerst."
Stewart hoopt de selectie op meerdere plekken te kunnen versterken. Aanvaller Ricardo Pepi is bijna binnen, de gesprekken met Oranje-international Noa Lang lopen. "We zitten nu nog vrij vroeg in de markt", aldus Stewart. "De prijzen liggen hoog, het is vrij lastig. Het is simpel: er moet beweging komen in de vijf grote competities in Europa. Daarna werkt het door naar beneden en komen de prijzen wat lager te liggen. We hebben wel een 'zakje' met geld te besteden. Het is nu nog een proces van geduld."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden