Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige koersval Wall Street door dalende techsector

Stevige koersval Wall Street door dalende techsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink gezakt. Met name de techsector, die de laatste weken de drijfveer was achter een opmars die tot records leidde voor de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq, kreeg het zwaar te verduren. Beleggers op Wall Street vragen zich af of de koersen niet te hoog zijn gestegen en pakken hun winst. Ook wordt door sommige analisten gewezen op het relatief lage handelsvolume waarmee de stijging van de afgelopen weken tot stand kwam. Nu de zomermaanden voorbij zijn en er weer meer gehandeld wordt, volgt de correctie, menen zij.

De Dow-Jonesindex sloot 2,8 procent in de min op 28.292,73 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 3,5 procent lager gezet op 3455,06 punten en techbeurs Nasdaq leverde 5 procent in tot 11.458,10 punten. De daling is de grootste sinds juni.

Techbedrijven als Apple (min 8 procent), Microsoft (min 6,2 procent), Google-moeder Alphabet (min 5 procent), webwinkelreus Amazon (min 4,6 procent) en streamingvideodienst Netflix (min 4,9 procent) daalden stevig. Ook chipbedrijven als Nvidia, Intel en Qualcomm leverden tot 9,3 procent in.

Tesla

Maker van elektrische auto's Tesla ging 9 procent omlaag. Het bedrijf verloor de afgelopen drie dagen al ruim 18 procent van zijn beurswaarde.

Qua bedrijfsnieuws opende levensmiddelenproducent Campbell Soup (min 7,5 procent) de boeken. Beleggers maken zich zorgen over problemen in de toeleveringsketen van de onderneming. PVH, het moederbedrijf van modemerken als Calvin Klein en Tommy Hilfiger, kwam ook met cijfers. Het modeconcern werd 3,3 procent hoger gezet. Amerikanen geven geld dat ze besparen doordat ze niet op vakantie of uit eten gaan onder meer uit aan luxeartikelen.

Macro-economische cijfers

Verder keken beleggers naar macro-economische cijfers. Zo viel het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering mee. Met 881.000 lag dat cijfer voor de tweede keer sinds half maart onder de 1 miljoen aanvragen per week. Wel zijn de cijfers vertekend, omdat een wijziging werd doorgevoerd in de correctie voor seizoensinvloeden. Cijfers over de Amerikaanse dienstensector wijzen op een iets minder harde groei.

De euro was 1,1858 dollar waard, tegen 1,1827 dollar bij het slot op de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 41,33 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 43,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

45 minuten geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

1 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

2 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

2 uur geleden
Britse minister bezorgd om overname omroep ITV, overweegt ingreep

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.

2 uur geleden
AH kijkt of het donaties aan voedselbanken kan uitbreiden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.

2 uur geleden
Fusiebedrijf AkzoNobel en Axalta gaat Axanzo heten

AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.

3 uur geleden