Steunpakketten voor Thoolse ouderen in armoede
SINT-PHILIPSLAND - Vrijwilligers van Stichting Geef Niet Op! brachten afgelopen week steunpakketjes rond aan ouderen in armoede op Tholen. Eén van die vrijwilligers is Jantine den Braber uit Sint-Philipsland. Ze is sinds kort vrijwilliger na jarenlang donateur te zijn. ‘’We willen laten zien dat we er zijn om ze te helpen.’’
Jantine zegt dat ouderen in de minima vaak niet durven om hulp te vragen. ‘’Vaak schamen ze zich er voor en durven ze het daardoor niet.’’ Zelf heeft Jantine vroeger ook in armoede geleefd. ‘’Ik weet de pijn die daarbij komt om bijvoorbeeld niet naar een verjaardag te kunnen gaan omdat er niet genoeg geld was om een cadeautje te kopen.’’ Nu ze zelf een groot huis, een gelukkig gezin heeft en in goede omstandigheden leeft, wilt ze graag haar geluk en welvaart delen met zij die het minder hebben. Ze gebruikt dan ook haar eigen ervaring met armoede om te sympathiseren met de mensen die ze helpt.’’ Ik zeg altijd: Het glas is halfvol. Ik wil ze graag laten zien wat ze wel hebben.’’
Actie
De stichting deed mee met de landelijke actie van het Armoedefonds om 65-plussers in de minima een hart onder de riem te steken tijdens deze winter. De ‘Ik-Denk-Aan-Jou’ steunpakketjes bestaan voornamelijk uit bonnen voor de Albert Heijn bijvoorbeeld. Ook mondkapjes en verzorgingsmiddelen zitten er in. De steunpakketjes heeft de stichting van het Armoedefonds gekregen. In totaal heeft het fonds zo’n 7500 weggegeven aan 160 lokale organisaties om ze weg te geven. Volgens het Armoedefonds leven er zo’n 400.000 ouderen rond het sociaal minimum. Naast ouderen helpen, wilt de organisatie ook door de actie meer bekendheid werven in de regio. ‘’We willen graag dat er meer ouderen hulpvrager worden bij ons’’, vertelt de stichting. De organisatie helpt mensen in armoede naast hulpmiddelen weg te geven, ook met andere dingen, zoals hun te helpen een sollicitatiebrief te schrijven. ‘’Armoede kent meerdere vormen, niet alleen financieel. Denk maar aan eenzaamheid, dat is ook groot probleem die we in de samenleving hebben. Vooral voor de ouderen.’’
Verjaardag
Ook al werkt Jantine als vrijwilliger nog maar kort bij de stichting, heeft ze in die korte tijd al veel mooie dingen mee mogen maken. ‘’Het mooiste wat ik heb mogen meemaken, is het brengen van een pakketje voor een meisje dat te weinig geld had om cadeaus te krijgen voor haar verjaardag. Als je op een filmpje terug ziet hoe blij zo’n pakketje dat meisje maakt, smelt je hart gewoon.’’ De stichting zegt dat ze specifiek voor kinderen van onder de vier jaar en boven de twaalf pakketjes maken. ‘’Die vallen namelijk buiten de boot voor een jarige Job box.’’
Doneren
Stichting Geef Niet Op! Begon drie jaar geleden als een facebook pagina om mensen die in de minima zaten te helpen door samen acties te bedenken. Uiteindelijk is de Facebookgroep uitgegroeid tot een landelijke stichting. De stichting heeft naast de actie en verjaardagpakketten nog meer projecten. Die zijn te vinden op de website https://stichtinggeefnietop.nl/. Daar kan ook gedoneerd worden.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Meer dan 130 kinderen beleefden afgelopen zaterdag een gezellige dag op en rond het havenplateau van Sint Philipsland. WSV De Slikleggers organiseerde daar alweer de tiende editie van de populaire Watersportdag.
7 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Met maar vier attracties mag de kermis verre van groot zijn. Toch brengt de dorpse sfeer jong en oud op een zonnige zaterdagmiddag samen 'achter 't durp'. Al wekenlang kondigen de borden 'Karemus' prominent de komst van het evenement aan. Maar een echte dorpsbewoner heeft geen agenda nodig om te weten wanneer het tijd is voor twee dagen plezier, vermaak en vele biertjes.
11 uur geledenTHOLEN - Na het succes van vorig jaar koppelt de Zevendorpentocht op Tholen ook dit jaar een goed doel aan het evenement. Tijdens de 36e editie van de populaire wandeltocht wordt op zaterdag 11 juli geld ingezameld voor Stichting Vrienden van Siem.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSCHERPENISSE- In de Hervormde kerk vond op vrijdag 12 juni de presentatie plaats van het boek 'Ik zal raadgeven', geschreven door dominee D.J. Budding. Wethouder P. Hoek en de plaatselijke predikant, dominee J. Lohuis, ontvingen de eerste exemplaren. Dominee Budding deed 48 jaar geleden intrede in de gemeente Scherpenisse, die tevens zijn eerste gemeente was.
2 dagen geledenTHOLEN - Met het concert van 19 juni in de Grote Kerk van Tholen gaat de jaarlijkse concertserie van drie orgelconcerten van start. Deze reeks staat in het teken van het gerestaureerde Van Dam-orgel uit 1832, dat sinds de afronding van de restauratie opnieuw een prominente plaats inneemt in het Thoolse muziekleven.
2 dagen geledenZEELAND - Werknemers en werkzoekenden krijgen de komende jaren te maken met een arbeidsmarkt die in beweging blijft, maar weinig groeikansen biedt. Volgens de arbeidsmarktprognose van UWV groeit het aantal banen in Zeeland tussen 2026 en 2028 beperkt met ongeveer 1.300 extra banen.
2 dagen geleden