Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steunbetuigingen aan Oekraïne in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam

Steunbetuigingen aan Oekraïne in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland demonstreren mensen om te laten zien dat ze achter Oekraïne staan na de Russische invasie. Bij zowel de ambassade van Rusland in Den Haag als op de Dam in Amsterdam staan enkele tientallen betogers. De gemeente Rotterdam betuigt ook steun aan het Oekraïense volk.

Bij de Russische ambassade scanderen demonstranten leuzen naar het ambassadegebouw en schelden ze de Russische president Vladimir Poetin uit. Ook wordt er gezongen. Een van de demonstranten liet een opsomming van Russische militaire acties in oude Sovjetstaten zien: "Moldova 1992, Georgia 2008, Ukraine 2014 2022", gevolgd door de zin "Next: ...".

In Amsterdam staan mensen op de Dam in een kring en dragen ze onder meer blauw-gele Oekraïense vlaggen en een bord met de tekst 'Russia go home'. De gemeente Rotterdam laat donderdagavond de Erasmusbrug blauw-geel kleuren als steunbetuiging. De gemeente meldt op sociale media dat de Oekraïense vlag bij het stadhuis wordt gehesen.

's Ochtends hadden enkele tientallen betogers zich ook tijdelijk verzameld op het Plein in het centrum van Den Haag, bij het tijdelijk gesloten gebouw van de Tweede Kamer en om de hoek bij het Binnenhof. Ook zij hadden Oekraïense vlaggen bij zich en borden met teksten als "Stop War" en "Stop Russia".

Meer uit Binnenland

Behalve voor hitte ook waarschuwing voor onweer op woensdag

DE BILT (ANP) - Behalve voor de hitte geldt er in Nederland op woensdag ook een weerwaarschuwing voor onweer. In de loop van woensdagmiddag is er vooral in de oostelijke helft van het land kans op "enkele stevige onweersbuien", meldt het KNMI.

9 minuten geleden
Wilders en Baudet bij protest tegen asielzoekers in Helmond

HELMOND (ANP) - In Helmond is in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hadden zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.

1 uur geleden
Politie toont herkenbare beelden verdachten rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.

1 uur geleden
Apotheek in Venlo mag per direct geen medicijnen meer afgeven

UTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiëntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.

1 uur geleden
Loonsverhoging en meer gelijkheid voor medewerkers universiteiten

DEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.

2 uur geleden
Tot 8 jaar gevangenisstraf voor jarenlang misbruik van zoon

ZWOLLE (ANP) - Een 53-jarige man uit Zwolle is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel voor het jarenlang misbruiken van zijn zoon. Het misbruik vond volgens het slachtoffer tussen de vierhonderd en vijfhonderd keer plaats. De 52-jarige moeder van de jongen kreeg drie jaar.

2 uur geleden
Actiegroep tegen massatoerisme spant zaak aan tegen Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze spant een rechtszaak aan tegen de gemeente Amsterdam omdat de stad volgens het initiatief de groei van het massatoerisme onvoldoende aanpakt. Amsterdam had van de groep tot dinsdag de tijd gekregen om zich te houden aan de eigen verordening uit 2021.

2 uur geleden