Sterrenregen opkomst: Aankomend weekend spot je tot 50 vallende sterren per uur
THOLEN - Voor liefhebbers van vallende sterren, staat er dit weekend iets bijzonders te wachten. Het aankomende weekend zal namelijk de Perseïdenregen plaatsvinden, waardoor je de mogelijkheid hebt om tussen de 38 en 50 vallende sterren per uur te bewonderen.
Vorig jaar waren de Perseïden nauwelijks te zien omdat er tijdens het hoogtepunt van de regen een volle maan was. Gelukkig belooft het dit jaar anders te zijn en moeten de vallende sterren juist goed zichtbaar zijn. Volgens Weeronline is de Perseïdenregen gunstig vanwege de zomervakantieperiode. “Veel mensen hebben vrije tijd, blijven wat langer op en krijgen zo de kans om naar de nachtelijke hemel te kijken. Dat is de reden waarom deze meteorenzwerm zo geliefd is. De kans is groot dat ze dit jaar goed te zien zullen zijn.”
Dit jaar waren er tot nu toe niet zoveel vallende sterren te zien, behalve de Boötiden. Maar dat gaat veranderen met de Perseïden. In de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 augustus kun je tussen de 38 en 50 vallende sterren per uur zien van de Perseïden. Dezelfde hoeveelheid sterren kun je zien in de nacht van 13 op 14 augustus. Als je de andere vallende sterren ook meetelt, zijn dat in totaal ongeveer 48 tot 65 sterren per uur.
Beste kijkmoment
Het beste moment om te kijken is op zondag 13 augustus om 04.00 uur. Dan zijn er ongeveer 44 vallende sterren per uur te zien. “Kijk schuin omhoog naar het oosten of noordoosten voor de beste kans. Je ziet heldere, snelle strepen met licht die nalichten. Ze bewegen heel snel, bijna 214.000 km/uur”, aldus Rico Schröder van Weeronline.
Als je dit weekend geen tijd hebt om te kijken, zijn er drie dagen voor en na het hoogtepunt ook nog mogelijkheden om vallende sterren te spotten. De nacht van 10 op 11 augustus zijn er al zes zichtbaar en de nacht daarna twaalf. In alle gevallen is het beste moment om rond 04.00 uur ‘s ochtends te kijken.
Zomerse temperaturen op komst met kans op enkele buien
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
1 minuut geledenTHOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
17 uur geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
21 uur geledenTHOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
1 dag geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
1 dag geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
1 dag geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
1 dag geleden