Sterrenregen opkomst: Aankomend weekend spot je tot 50 vallende sterren per uur
THOLEN - Voor liefhebbers van vallende sterren, staat er dit weekend iets bijzonders te wachten. Het aankomende weekend zal namelijk de Perseïdenregen plaatsvinden, waardoor je de mogelijkheid hebt om tussen de 38 en 50 vallende sterren per uur te bewonderen.
Vorig jaar waren de Perseïden nauwelijks te zien omdat er tijdens het hoogtepunt van de regen een volle maan was. Gelukkig belooft het dit jaar anders te zijn en moeten de vallende sterren juist goed zichtbaar zijn. Volgens Weeronline is de Perseïdenregen gunstig vanwege de zomervakantieperiode. “Veel mensen hebben vrije tijd, blijven wat langer op en krijgen zo de kans om naar de nachtelijke hemel te kijken. Dat is de reden waarom deze meteorenzwerm zo geliefd is. De kans is groot dat ze dit jaar goed te zien zullen zijn.”
Dit jaar waren er tot nu toe niet zoveel vallende sterren te zien, behalve de Boötiden. Maar dat gaat veranderen met de Perseïden. In de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 augustus kun je tussen de 38 en 50 vallende sterren per uur zien van de Perseïden. Dezelfde hoeveelheid sterren kun je zien in de nacht van 13 op 14 augustus. Als je de andere vallende sterren ook meetelt, zijn dat in totaal ongeveer 48 tot 65 sterren per uur.
Beste kijkmoment
Het beste moment om te kijken is op zondag 13 augustus om 04.00 uur. Dan zijn er ongeveer 44 vallende sterren per uur te zien. “Kijk schuin omhoog naar het oosten of noordoosten voor de beste kans. Je ziet heldere, snelle strepen met licht die nalichten. Ze bewegen heel snel, bijna 214.000 km/uur”, aldus Rico Schröder van Weeronline.
Als je dit weekend geen tijd hebt om te kijken, zijn er drie dagen voor en na het hoogtepunt ook nog mogelijkheden om vallende sterren te spotten. De nacht van 10 op 11 augustus zijn er al zes zichtbaar en de nacht daarna twaalf. In alle gevallen is het beste moment om rond 04.00 uur ‘s ochtends te kijken.
Zomerse temperaturen op komst met kans op enkele buien
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
22 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
1 dag geledenZEELAND - Het CDA draagt Johan Aalberts voor als nieuwe gedeputeerde van Zeeland. Dat maken de Statenfractie en het provinciale bestuur van de partij bekend. Aanleiding is het vertrek van gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet-Jetten. Hij legt zijn functie per 23 februari neer. Dat is de beoogde datum waarop het nieuwe kabinet wordt beëdigd.
2 dagen geledenTHOLEN - Glaspoort start met de aanleg van glasvezel op de bedrijventerreinen in de gemeente Tholen. In totaal worden meer dan 540 aansluitingen gerealiseerd. De werkzaamheden beginnen in het eerste kwartaal.
2 dagen geledenTHOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.
2 dagen geleden