Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterrenregen opkomst: Aankomend weekend spot je tot 50 vallende sterren per uur

Sterrenregen opkomst: Aankomend weekend spot je tot 50 vallende sterren per uur

THOLEN - Voor liefhebbers van vallende sterren, staat er dit weekend iets bijzonders te wachten. Het aankomende weekend zal namelijk de Perseïdenregen plaatsvinden, waardoor je de mogelijkheid hebt om tussen de 38 en 50 vallende sterren per uur te bewonderen. 


Vorig jaar waren de Perseïden nauwelijks te zien omdat er tijdens het hoogtepunt van de regen een volle maan was. Gelukkig belooft het dit jaar anders te zijn en moeten de vallende sterren juist goed zichtbaar zijn. Volgens Weeronline is de Perseïdenregen gunstig vanwege de zomervakantieperiode. “Veel mensen hebben vrije tijd, blijven wat langer op en krijgen zo de kans om naar de nachtelijke hemel te kijken. Dat is de reden waarom deze meteorenzwerm zo geliefd is. De kans is groot dat ze dit jaar goed te zien zullen zijn.”

Dit jaar waren er tot nu toe niet zoveel vallende sterren te zien, behalve de Boötiden. Maar dat gaat veranderen met de Perseïden. In de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 augustus kun je tussen de 38 en 50 vallende sterren per uur zien van de Perseïden. Dezelfde hoeveelheid sterren kun je zien in de nacht van 13 op 14 augustus. Als je de andere vallende sterren ook meetelt, zijn dat in totaal ongeveer 48 tot 65 sterren per uur. 

Beste kijkmoment
Het beste moment om te kijken is op zondag 13 augustus om 04.00 uur. Dan zijn er ongeveer 44 vallende sterren per uur te zien. “Kijk schuin omhoog naar het oosten of noordoosten voor de beste kans. Je ziet heldere, snelle strepen met licht die nalichten. Ze bewegen heel snel, bijna 214.000 km/uur”, aldus Rico Schröder van Weeronline.

Als je dit weekend geen tijd hebt om te kijken, zijn er drie dagen voor en na het hoogtepunt ook nog mogelijkheden om vallende sterren te spotten. De nacht van 10 op 11 augustus zijn er al zes zichtbaar en de nacht daarna twaalf. In alle gevallen is het beste moment om rond 04.00 uur ‘s ochtends te kijken.


Lees ook

Zomerse temperaturen op komst met kans op enkele buien

Meer uit Tholen

Eerste EBS-stalling voor elektrische bussen in Zeeland opgeleverd

ZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.

1 uur geleden
Olie aangespoeld op Zeeuwse stranden: kans op vervuiling Tholen ‘zeer onwaarschijnlijk’

THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.

20 uur geleden
Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

22 uur geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

1 dag geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

1 dag geleden
Creatieve avond brengt Fluplandse vrouwen samen in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.

1 dag geleden
Zakken vol zwerfafval verzameld tijdens Thoolse Clean Up Week

THOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.

2 dagen geleden