Sterkste daling Britse huizenprijzen in 14 jaar
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse woningprijzen zijn in augustus op jaarbasis het sterkst gedaald sinds 2009, onder druk van de almaar stijgende hypotheekrente waardoor de woningverkoop wordt gedrukt. Dat meldde de grote Britse hypotheekverstrekker Nationwide.
Volgens onderzoek van Nationwide zakte de gemiddelde prijs van een koopwoning in het Verenigd Koninkrijk met 5,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. De gemiddelde prijs staat nu op 259.153 pond, omgerekend bijna 303.000 euro. In augustus vorig jaar piekte de prijs nog op 273.751 pond.
Om de hoge inflatie te bestrijden heeft de Bank of England sinds december 2021 de rente veertien keer verhoogd. Dat heeft geleid tot een forse stijging van de hypotheekrente waardoor huizenkopers terughoudender zijn geworden.
Nationwide zegt dan ook niet verrast te zijn door de daling van de woningprijzen. Volgens het bedrijf ligt de activiteit op de Britse woningmarkt nu aanzienlijk lager dan voor de coronapandemie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
11 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
11 uur geleden