Sterke resultaten Nvidia zorgen voor rally chipbedrijven in Azië
HONGKONG (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag stevig omhoog dankzij de sterke resultaten van de Amerikaanse chipproducent Nvidia. Nvidia wordt gezien als een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en gaf aan ook in de komende maanden flink te profiteren van de grote vraag naar techniek voor AI-toepassingen.
In de drie maanden tot en met oktober rekent het Amerikaanse bedrijf op ongeveer 16 miljard dollar omzet. Dat is veel meer dan kenners hadden verwacht. Het aandeel Nvidia, dat dit jaar al meer dan 200 procent in waarde is gestegen, schoot dan ook flink omhoog in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street door het aanhoudende optimisme over AI.
"Een nieuw computertijdperk is begonnen", verklaarde oprichter en topman Jensen Huang van Nvidia. Volgens hem maken bedrijven overal in de wereld de overstap naar AI-toepassingen. Nvidia maakt onder meer AI-processors voor datacenters. Ook werkt het bedrijf aan een supercomputer waarmee techbedrijven als Microsoft en Meta Platforms opvolgers van de bekende chatbot ChatGPT kunnen ontwikkelen.
Optimisme
De Aziatische leveranciers van Nvidia, zoals het Taiwanese TSMC, het Zuid-Koreaanse SK Hynix en het Japanse Advantest lieten stevige koerswinsten zien van tot 3,8 procent. Ook andere chipbedrijven als Samsung, Tokyo Electron en de Chinese chipmaker SMIC profiteerden van het optimisme dat de opkomst van AI-toepassingen de vraag naar chips zal aanjagen.
Chinese techbedrijven als Alibaba, Tencent en Baidu, die werken aan hun eigen chatbots en andere AI-toepassingen, wonnen eveneens terrein. Dankzij de rally in de chip- en techsector steeg de Hang Seng-index in Hongkong 1,9 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
8 uur geleden