Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke economische data zetten Dow-Jonesindex op record

Sterke economische data zetten Dow-Jonesindex op record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij sloot de Dow-Jonesindex op een nieuwe recordstand. Daar zag het in eerste instantie niet naar uit. Beleggers putten moed uit sterke economische data en meevallende kwartaalcijfers van verschillende grote bedrijven. Farmaceuten en enkele techbedrijven verloren nadat de VS zich achter het vrijgeven van patenten op coronavaccins hadden geschaard.

De Dow-Jonesindex maakte een eerder verlies goed en sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 34.230,34 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4.167,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq eindigde de sessie met een verlies van 0,4 procent op 13.582,42 punten.

Farmaceut Pfizer, bekend van zijn coronavaccin, zag een eerdere winst vrijwel geheel verdampen en sloot een fractie hoger. Ook partner BioNTech (min 3,5 procent) en sectorgenoot Moderna (min 6,2 procent), een andere ontwikkelaar van een succesvol coronavaccin, kregen een tik door de ommezwaai in het Amerikaanse patentbeleid.

Autoconcerns winnen

General Motors (GM) won 4,1 procent aan beurswaarde. Het autoconcern zette in het eerste kwartaal een hogere winst in de boeken dan een jaar eerder. Toen ondervond het bedrijf veel last van het begin van de coronapandemie. Verder hield de fabrikant van auto's van merken als Chevrolet en Cadillac vast aan financiële verwachtingen ondanks het chiptekort in de auto-industrie.

Ook branchegenoot Stellantis (plus 7 procent) kwam met cijfers. Het moederbedrijf van onder meer Fiat, Jeep en Peugeot zei dat het een deal met Tesla om de CO2-uitstoot van beide bedrijven samen te voegen, gaat stopzetten. Dat betekent voor de producent van elektrische auto's dat het een inkomstenbron kwijtraakt. Deals met andere autoconcerns zorgden er de afgelopen jaren voor dat Tesla (min 0,4 procent) winst maakte.

Peloton Interactive verloor bijna 15 procent aan beurswaarde. De fabrikant van dure hometrainers moest twee modellen loopbanden terugroepen na de melding van zeventig ongelukken met de apparaten. Bij een van de ongevallen is een kind overleden.

Olie werd minder waard ondanks een daling van de Amerikaanse voorraden ruwe olie, nadat bleek dat de benzinevoorraden waren opgelopen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent minder waard en kostte 66,27 dollar. Een vat Brentolie ging voor 69,55 dollar van de hand, een daling van 1 procent.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

5 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

21 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden