Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterke economische data zetten Dow-Jonesindex op record

Sterke economische data zetten Dow-Jonesindex op record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij sloot de Dow-Jonesindex op een nieuwe recordstand. Daar zag het in eerste instantie niet naar uit. Beleggers putten moed uit sterke economische data en meevallende kwartaalcijfers van verschillende grote bedrijven. Farmaceuten en enkele techbedrijven verloren nadat de VS zich achter het vrijgeven van patenten op coronavaccins hadden geschaard.

De Dow-Jonesindex maakte een eerder verlies goed en sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 34.230,34 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4.167,59 punten. Techgraadmeter Nasdaq eindigde de sessie met een verlies van 0,4 procent op 13.582,42 punten.

Farmaceut Pfizer, bekend van zijn coronavaccin, zag een eerdere winst vrijwel geheel verdampen en sloot een fractie hoger. Ook partner BioNTech (min 3,5 procent) en sectorgenoot Moderna (min 6,2 procent), een andere ontwikkelaar van een succesvol coronavaccin, kregen een tik door de ommezwaai in het Amerikaanse patentbeleid.

Autoconcerns winnen

General Motors (GM) won 4,1 procent aan beurswaarde. Het autoconcern zette in het eerste kwartaal een hogere winst in de boeken dan een jaar eerder. Toen ondervond het bedrijf veel last van het begin van de coronapandemie. Verder hield de fabrikant van auto's van merken als Chevrolet en Cadillac vast aan financiële verwachtingen ondanks het chiptekort in de auto-industrie.

Ook branchegenoot Stellantis (plus 7 procent) kwam met cijfers. Het moederbedrijf van onder meer Fiat, Jeep en Peugeot zei dat het een deal met Tesla om de CO2-uitstoot van beide bedrijven samen te voegen, gaat stopzetten. Dat betekent voor de producent van elektrische auto's dat het een inkomstenbron kwijtraakt. Deals met andere autoconcerns zorgden er de afgelopen jaren voor dat Tesla (min 0,4 procent) winst maakte.

Peloton Interactive verloor bijna 15 procent aan beurswaarde. De fabrikant van dure hometrainers moest twee modellen loopbanden terugroepen na de melding van zeventig ongelukken met de apparaten. Bij een van de ongevallen is een kind overleden.

Olie werd minder waard ondanks een daling van de Amerikaanse voorraden ruwe olie, nadat bleek dat de benzinevoorraden waren opgelopen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent minder waard en kostte 66,27 dollar. Een vat Brentolie ging voor 69,55 dollar van de hand, een daling van 1 procent.

Meer uit Financieel

Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

20 minuten geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

21 minuten geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

2 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

3 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

3 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

3 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

4 uur geleden