Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterk oplopende inflatie VS staat centraal op hoger Wall Street

Sterk oplopende inflatie VS staat centraal op hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten aan de nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers verwerken de sterk opgelopen inflatie in het land, maar die leek vooralsnog nauwelijks vat te hebben op de graadmeters in New York.

De inflatie in de Verenigde Staten kwam in mei uit op 5 procent op jaarbasis. Daarmee werd het leven in de VS in doorsnee nog duurder dan de gemiddelde verwachting van kenners die uitgingen van een stijging van de inflatie tot 4,7 procent. De vrees bestaat dat de algehele prijsstijgingen ervoor zullen zorgen dat centralebankenkoepel Federal Reserve eerder tot een renteverhoging zal beslissen of tot het afbouwen van coronasteunmaatregelen overgaat.

De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,8 procent hoger op 34.722 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4245 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent vooruit tot 13.987 punten.

Stijgende grondstofprijzen

De laatste tijd was er onrust op de beurzen door de oplopende inflatie en de eventuele gevolgen daarvan. De inflatie wordt ook gestuwd door problemen in de toeleveringsketen, waaronder bij computerchips en door de stijgende grondstofprijzen.

Verder werd bekend dat het aantal nieuwe uitkeringsaanvragen in de VS voor de zesde week op rij is gedaald. De daling met 9000 tot 376.000 aanvragen was evenwel minder sterk dan de 370.000 aanvragen waar economen in doorsnee rekening mee hielden. Daarnaast werd ook het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) gadegeslagen. In Frankfurt bleef het vuurwerk als verwacht uit.

GameStop

Bij de bedrijven ging de aandacht onder meer uit naar computerspellenwinkelketen GameStop. Twee voormalige bestuurders van Amazon treden toe tot de top van het bedrijf. De bestuurders moeten helpen bij de overgang van GameStop naar een e-commercebedrijf. Het aandeel GameStop verloor evenwel ruim 6 procent, omdat het bedrijf ook aankondigde op termijn nog eens 5 miljoen aandelen te willen verkopen.

Verder won vliegtuigmaker Boeing 2,7 procent. Luchtvaartmaatschappij United Airlines zou naar verluidt een substantieel aantal nieuwe toestellen bij Boeing hebben besteld. Daarbij zou het onder meer gaan om zeker honderd vliegtuigen van het type 737 MAX.

Autoproducent Tesla zal later op donderdag zijn nieuwe Model S Plaid lanceren. Dit type auto zal voor iets minder dan 120.000 dollar te koop komen te staan. De auto heeft een actieradius van bijna 630 kilometer, aldus Tesla. Het aandeel Tesla steeg 1,5 procent.

Meer uit Financieel

Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

31 minuten geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

35 minuten geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

3 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

4 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

4 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

5 uur geleden
Hongarije loopt 1 miljard euro aan EU-geld mis

BRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.

5 uur geleden