Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sterft de vuurwerkverkoper uit?

Sterft de vuurwerkverkoper uit?

KRABBENDIJKE - Voor het tweede jaar op rij geldt een landelijk vuurwerkverbod. Veel mensen halen opgelucht adem, maar niet iedereen. Voor vuurwerkverkoper Foort de Schipper uit Krabbendijke betekent het: geen handel dit jaar. 

De Schipper doet al jaren in vuurwerkverkoop. Waar normaal nu al volop werd ingekocht door vuurwerkhandelaren zijn de meesten dit jaar wat terughoudender geweest. ‘’Ik had mijn verkoopvergunning voor dit jaar al en dacht: wie weet gaat het dit jaar door. Met dat idee had ik dus al wel wat vuurwerk ingekocht, niet veel, maar meer dan vorig jaar. Vorig jaar zag ik de bui al langer hangen en heb ik niets gekocht’’, zegt De Schipper. ‘’Al tien jaar lang is er aan het einde van het jaar onzekerheid of er een vuurwerkverbod zal zijn. Ik ben de onzekerheid intussen gewend.’’ Net als vorig jaar verkoopt hij wel categorie één vuurwerk, dat zijn onder andere grondbloemen en sterretjes. ‘’Er is echt een run gekomen op categorie één vuurwerk, bijna overal komen ze tekort’’, vertelt hij. Jammer vindt hij het vuurwerkverbod wel: ‘’Zelf steek ik een enkele pot af tijdens de jaarwisseling, maar ik kan vooral erg genieten van andermans vuurwerk. Dan zie je je eigen verkoop de lucht in gaan en dat geeft een voldaan gevoel.’’ Ondanks dat hij dit jaar een stuk minder vuurwerk verkoopt zit stilzitten er voor De Schipper niet in. ‘’Ik verkoop ook kerstbomen en daar is het nu dé tijd van het jaar voor. Het is dus evengoed hartstikke druk!”

Meer uit Reimerswaal

Pleinconcert EMM/Scheldegalm Hansweert

HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk. 

14 uur geleden
Met de voet-fiets veerboot van Yerseke naar Tholen

YERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag. 

1 dag geleden
Wemeldinge geeft jong talent podium

WEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.

2 dagen geleden
Emy kijkt trots terug op haar examenjaar

REIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.

3 dagen geleden
AMV’ers slagen voor eerste muziekdiploma

WEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.

3 dagen geleden
Boetes voor bellen op de fiets: stijging in Reimerswaal, daling in Kapelle

KAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).

4 dagen geleden
Minder migranten in Reimerswaal dan elders

REIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.

5 dagen geleden