Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs en Ihattaren in voorlopige EK-selectie Jong Oranje

Stengs en Ihattaren in voorlopige EK-selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Calvin Stengs ontbreekt in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het EK, maar de aanvaller van AZ kan wel met Jong Oranje meedoen aan de knock-outfase van het jeugd-EK. Stengs behoort tot de voorlopige selectie van 31 spelers. Daar zit ook Mohamed Ihattaren bij, de PSV'er die afviel voor de groepsfase van het EK met Jong Oranje en bij zijn club de afgelopen weken amper in actie kwam.

Stengs was de afgelopen twee jaar vaak onderdeel van de selectie van het Nederlands elftal. De vleugelspits speelde inmiddels zeven interlands, waarvan twee als basisspeler. De AZ-speler heeft zijn schoonvader Frank de Boer, de bondscoach van het 'grote' Oranje, dit seizoen echter onvoldoende kunnen overtuigen voor een plek in de EK-selectie.

Jong Oranje speelde eind maart in Hongarije de groepsfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi eindigde bovenaan in een poule met Duitsland, Roemenië en Hongarije. In de kwartfinales wacht op 31 mei Jong Frankrijk in Boedapest. Bij winst spelen de Nederlandse talenten drie dagen later in de halve finales in Székesfehérvár tegen de winnaar van Denemarken - Duitsland. De finale van het EK voor spelers onder 21 jaar is op zondag 6 juni in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.

Van de Looi mag 23 spelers meenemen. Hij maakt volgende week vrijdag bekend wie dat zijn.

De voorlopige selectie: Brian Brobbey, Devyne Rensch, Kjell Scherpen, Jurgen Ekkelenkamp, Perr Schuurs (allen Ajax), Calvin Stengs, Dani de Wit, Myron Boadu (AZ), Justin Bijlow, Lutsharel Geertruida, Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze, Mohamed Ihattaren (PSV), Noa Lang, Tahith Chong (Club Brugge), Maarten Paes, Thijmen Nijhuis (FC Utrecht), Deyovaisio Zeefuik, Javairo Dilrosun (Hertha BSC), Azor Matusiwa (FC Groningen), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Mats Knoester (Heracles Almelo), Sven Botman (Lille), Mitchel Bakker (Paris Saint-Germain), Justin Kluivert (RB Leipzig), Jan Hoekstra (Roda JC), Sherel Floranus (sc Heerenveen), Kaj Sierhuis (Stade de Reims), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Danilho Doekhi (Vitesse) en Ludovit Reis (VFL Osnabrück).

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

3 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

4 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

5 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

5 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

6 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

16 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

16 uur geleden