Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs en Ihattaren in voorlopige EK-selectie Jong Oranje

Stengs en Ihattaren in voorlopige EK-selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Calvin Stengs ontbreekt in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het EK, maar de aanvaller van AZ kan wel met Jong Oranje meedoen aan de knock-outfase van het jeugd-EK. Stengs behoort tot de voorlopige selectie van 31 spelers. Daar zit ook Mohamed Ihattaren bij, de PSV'er die afviel voor de groepsfase van het EK met Jong Oranje en bij zijn club de afgelopen weken amper in actie kwam.

Stengs was de afgelopen twee jaar vaak onderdeel van de selectie van het Nederlands elftal. De vleugelspits speelde inmiddels zeven interlands, waarvan twee als basisspeler. De AZ-speler heeft zijn schoonvader Frank de Boer, de bondscoach van het 'grote' Oranje, dit seizoen echter onvoldoende kunnen overtuigen voor een plek in de EK-selectie.

Jong Oranje speelde eind maart in Hongarije de groepsfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi eindigde bovenaan in een poule met Duitsland, Roemenië en Hongarije. In de kwartfinales wacht op 31 mei Jong Frankrijk in Boedapest. Bij winst spelen de Nederlandse talenten drie dagen later in de halve finales in Székesfehérvár tegen de winnaar van Denemarken - Duitsland. De finale van het EK voor spelers onder 21 jaar is op zondag 6 juni in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.

Van de Looi mag 23 spelers meenemen. Hij maakt volgende week vrijdag bekend wie dat zijn.

De voorlopige selectie: Brian Brobbey, Devyne Rensch, Kjell Scherpen, Jurgen Ekkelenkamp, Perr Schuurs (allen Ajax), Calvin Stengs, Dani de Wit, Myron Boadu (AZ), Justin Bijlow, Lutsharel Geertruida, Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze, Mohamed Ihattaren (PSV), Noa Lang, Tahith Chong (Club Brugge), Maarten Paes, Thijmen Nijhuis (FC Utrecht), Deyovaisio Zeefuik, Javairo Dilrosun (Hertha BSC), Azor Matusiwa (FC Groningen), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Mats Knoester (Heracles Almelo), Sven Botman (Lille), Mitchel Bakker (Paris Saint-Germain), Justin Kluivert (RB Leipzig), Jan Hoekstra (Roda JC), Sherel Floranus (sc Heerenveen), Kaj Sierhuis (Stade de Reims), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Danilho Doekhi (Vitesse) en Ludovit Reis (VFL Osnabrück).

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

9 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

11 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

13 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

15 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

15 uur geleden