Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stengs en Ihattaren in voorlopige EK-selectie Jong Oranje

Stengs en Ihattaren in voorlopige EK-selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Calvin Stengs ontbreekt in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het EK, maar de aanvaller van AZ kan wel met Jong Oranje meedoen aan de knock-outfase van het jeugd-EK. Stengs behoort tot de voorlopige selectie van 31 spelers. Daar zit ook Mohamed Ihattaren bij, de PSV'er die afviel voor de groepsfase van het EK met Jong Oranje en bij zijn club de afgelopen weken amper in actie kwam.

Stengs was de afgelopen twee jaar vaak onderdeel van de selectie van het Nederlands elftal. De vleugelspits speelde inmiddels zeven interlands, waarvan twee als basisspeler. De AZ-speler heeft zijn schoonvader Frank de Boer, de bondscoach van het 'grote' Oranje, dit seizoen echter onvoldoende kunnen overtuigen voor een plek in de EK-selectie.

Jong Oranje speelde eind maart in Hongarije de groepsfase van het EK. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi eindigde bovenaan in een poule met Duitsland, Roemenië en Hongarije. In de kwartfinales wacht op 31 mei Jong Frankrijk in Boedapest. Bij winst spelen de Nederlandse talenten drie dagen later in de halve finales in Székesfehérvár tegen de winnaar van Denemarken - Duitsland. De finale van het EK voor spelers onder 21 jaar is op zondag 6 juni in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.

Van de Looi mag 23 spelers meenemen. Hij maakt volgende week vrijdag bekend wie dat zijn.

De voorlopige selectie: Brian Brobbey, Devyne Rensch, Kjell Scherpen, Jurgen Ekkelenkamp, Perr Schuurs (allen Ajax), Calvin Stengs, Dani de Wit, Myron Boadu (AZ), Justin Bijlow, Lutsharel Geertruida, Tyrell Malacia (Feyenoord), Jordan Teze, Mohamed Ihattaren (PSV), Noa Lang, Tahith Chong (Club Brugge), Maarten Paes, Thijmen Nijhuis (FC Utrecht), Deyovaisio Zeefuik, Javairo Dilrosun (Hertha BSC), Azor Matusiwa (FC Groningen), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Mats Knoester (Heracles Almelo), Sven Botman (Lille), Mitchel Bakker (Paris Saint-Germain), Justin Kluivert (RB Leipzig), Jan Hoekstra (Roda JC), Sherel Floranus (sc Heerenveen), Kaj Sierhuis (Stade de Reims), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Danilho Doekhi (Vitesse) en Ludovit Reis (VFL Osnabrück).

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

10 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

13 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

13 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

14 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

14 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

15 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

15 uur geleden