Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stemmen op Tholen in coronatijd, hoe gaat dat?

Stemmen op Tholen in coronatijd, hoe gaat dat?

Gemeente Tholen heeft geen bijzondere locaties zoals een Drive Thru. Er wordt uiteraard wel gebruik gemaakt van andere mogelijkheden die de tijdelijk wet biedt.

Zo is er het vervroegd stemmen op maandag 15 maart en dinsdag 16 maart van 07.30 tot 21.00 uur. Dit kan niet in alle stembureaus, maar alleen bij het gemeentehuis in Tholen en Sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. “Het vervroegd stemmen geeft kiezers die tot de coronarisicogroep horen de mogelijkheid hun stem eerder uit te brengen, naast de mogelijkheid om op de verkiezingsdag te stemmen of het geven van een volmacht. Het gaat dan met name om kiezers die tot een risicogroep behoren”, zo legt men uit. Verder kunnen inwoners van de gemeente Tholen die zeventig jaar of ouder zijn hun stem dit jaar per brief uitbrengen. De brief kan van 10 tot en met 16 maart van 09.00 tot 17.00 uur en 17 maart van 07.30 tot 21.00 uur ingeleverd worden bij het gemeentehuis.

De kiezer mag dit jaar, naast de eigen stem, maximaal drie volmachtstemmen uitbrengen. Zo hoeft er bijvoorbeeld maar één persoon van een huishouden naar de stembus. Daarnaast dient u bij verkoudheidsklachten natuurlijk thuis te blijven, maar met deze regeling kunt u gemakkelijk iemand machtigen. Wat betreft de stembureaus heeft de gemeente Tholen een grotere bezetting op de stembureaus met extra aandacht voor de toegang tot het stemlokaal, de gezondheidscheck en het desinfecteren. Ook wordt extra aandacht gegeven door een stembureaulid voor de route binnen het stembureau waar een aparte in- en uitgang. Burgemeester Sijbers roept iedere Tholenaar op om te stemmen: “Stemmen is niet verplicht, maar wel een recht! Daarvoor kunt u op 15, 16 of 17 maart naar de stembus. Veranderen of behouden, op basis van een verkiezingsprogramma of omdat u vertrouwen heeft in een persoon? Op wie of waarom u stemt, die keuze maakt u zelf. Maak dus gebruik van uw stemrecht, want elke stem telt”, zo zegt ze. Alle informatie rondom de verkiezingen zijn te vinden op www.tholen.nl/inwoners/verkiezingen 

Meer uit Tholen

Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

2 uur geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

1 dag geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

1 dag geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

2 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

2 dagen geleden
Bij deze stranden op Tholen mag je vanaf vandaag zwemmen in open water

THOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.

3 dagen geleden
Nacontrole in woning Sint-Annaland, inductiekookplaat vermoedelijk oorzaak

SINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.

3 dagen geleden