Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stellantis kondigt onmiddellijk ontslag topman Carlos Tavares aan

Stellantis kondigt onmiddellijk ontslag topman Carlos Tavares aan

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Europa's grootste automaker Stellantis neemt met onmiddellijke ingang afscheid van topman Carlos Tavares. Het moederbedrijf van onder meer Opel, Fiat, Peugeot, Citroën, Jeep en Alfa Romeo maakte dat zondagavond bekend. Een opvolger wordt in de eerste helft van 2025 benoemd, meldde Stellantis.

"De raad van bestuur van het bedrijf, vandaag bijeengekomen onder voorzitterschap van John Elkann, heeft het ontslag van Carlos Tavares aanvaard", aldus de groep. Het besluit is volgens bestuurslid Henri de Castries het resultaat van "verschil in standpunten" tussen de raad van bestuur en de topman.

Tavares, een van de meest gerespecteerde bestuurders in de auto-industrie, begon kritiek te krijgen nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Niet veel later maakte het bedrijf bekend dat Tavares geen nieuwe termijn als CEO nastreefde en aan het einde van zijn lopende mandaat, begin 2026, met pensioen zou gaan. Zo ver is het dus niet gekomen.

Uitdagingen auto-industrie

Tavares, die de huidige uitdagingen in de auto-industrie graag beschreef als een "Darwinistische periode", leidde Stellantis sinds de oprichting begin 2021, toen Fiat Chrysler en Peugeot-eigenaar PSA fuseerden. Door zijn uitgesproken stijl kwam hij vaak in conflict, onder meer met Amerikaanse vakbonden en de Italiaanse overheid, die klaagde over zijn beslissingen om de autoproductie in Italië te verminderen.

De aandelen van Stellantis zijn dit jaar ongeveer veertig procent in waarde gedaald.

Meer uit Financieel

Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

59 minuten geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

1 uur geleden
Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

9 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

9 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

9 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

11 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

13 uur geleden