Stellantis kondigt onmiddellijk ontslag topman Carlos Tavares aan
HOOFDDORP (ANP/AFP) - Europa's grootste automaker Stellantis neemt met onmiddellijke ingang afscheid van topman Carlos Tavares. Het moederbedrijf van onder meer Opel, Fiat, Peugeot, Citroën, Jeep en Alfa Romeo maakte dat zondagavond bekend. Een opvolger wordt in de eerste helft van 2025 benoemd, meldde Stellantis.
"De raad van bestuur van het bedrijf, vandaag bijeengekomen onder voorzitterschap van John Elkann, heeft het ontslag van Carlos Tavares aanvaard", aldus de groep. Het besluit is volgens bestuurslid Henri de Castries het resultaat van "verschil in standpunten" tussen de raad van bestuur en de topman.
Tavares, een van de meest gerespecteerde bestuurders in de auto-industrie, begon kritiek te krijgen nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Niet veel later maakte het bedrijf bekend dat Tavares geen nieuwe termijn als CEO nastreefde en aan het einde van zijn lopende mandaat, begin 2026, met pensioen zou gaan. Zo ver is het dus niet gekomen.
Uitdagingen auto-industrie
Tavares, die de huidige uitdagingen in de auto-industrie graag beschreef als een "Darwinistische periode", leidde Stellantis sinds de oprichting begin 2021, toen Fiat Chrysler en Peugeot-eigenaar PSA fuseerden. Door zijn uitgesproken stijl kwam hij vaak in conflict, onder meer met Amerikaanse vakbonden en de Italiaanse overheid, die klaagde over zijn beslissingen om de autoproductie in Italië te verminderen.
De aandelen van Stellantis zijn dit jaar ongeveer veertig procent in waarde gedaald.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
8 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
10 uur geleden