Stellantis kondigt onmiddellijk ontslag topman Carlos Tavares aan
HOOFDDORP (ANP/AFP) - Europa's grootste automaker Stellantis neemt met onmiddellijke ingang afscheid van topman Carlos Tavares. Het moederbedrijf van onder meer Opel, Fiat, Peugeot, Citroën, Jeep en Alfa Romeo maakte dat zondagavond bekend. Een opvolger wordt in de eerste helft van 2025 benoemd, meldde Stellantis.
"De raad van bestuur van het bedrijf, vandaag bijeengekomen onder voorzitterschap van John Elkann, heeft het ontslag van Carlos Tavares aanvaard", aldus de groep. Het besluit is volgens bestuurslid Henri de Castries het resultaat van "verschil in standpunten" tussen de raad van bestuur en de topman.
Tavares, een van de meest gerespecteerde bestuurders in de auto-industrie, begon kritiek te krijgen nadat Stellantis een winstwaarschuwing had uitgebracht over de resultaten van 2024. Niet veel later maakte het bedrijf bekend dat Tavares geen nieuwe termijn als CEO nastreefde en aan het einde van zijn lopende mandaat, begin 2026, met pensioen zou gaan. Zo ver is het dus niet gekomen.
Uitdagingen auto-industrie
Tavares, die de huidige uitdagingen in de auto-industrie graag beschreef als een "Darwinistische periode", leidde Stellantis sinds de oprichting begin 2021, toen Fiat Chrysler en Peugeot-eigenaar PSA fuseerden. Door zijn uitgesproken stijl kwam hij vaak in conflict, onder meer met Amerikaanse vakbonden en de Italiaanse overheid, die klaagde over zijn beslissingen om de autoproductie in Italië te verminderen.
De aandelen van Stellantis zijn dit jaar ongeveer veertig procent in waarde gedaald.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
8 uur geleden